3 obserwujących
585 notek
28k odsłon
  18   0

Na temat powitania Pana, nie powtarzaj błędów narodu żydowskiego

Jeśli cofniemy się do czasów, gdy Pan Jezus działał, naród żydowski nie słuchał prawd Pana Jezusa, ale ślepo słuchał plotek, że faryzeusze potępili i oczernili Pana Jezusa, a w końcu poszli za nimi, by ukrzyżować Boga do krzyża, zostali przeklęci i potępieni przez Boga. Teraz, gdy Pan powrócił, niektórzy pasterze i starsi w kręgach religijnych nadal nie szukają ani badają powrót Pana, nawet potępiają i odrzucają dzieło Boga w dniach ostatecznych, uniemożliwiając wierzącym zbadanie prawdziwej drogi. Scena, w której faryzeusze skazali Pana dwa tysiące lat temu, teraz powtarza się wokół nas, czy będziemy pokornie badać głos Boga, by powitać Go, czy będziemy również słuchać plotek i błędnego rozumienia kapłana potępiając Pana, by podążać starą drogą narodu żydowskiego, ślepo przeciwstawiając się Panu i otrzymując Jego karę? To ważne wydarzenie związane z wejściem do królestwa niebieskiego i należy je uważnie rozważyć.

Bóg powiedział: „Powrót Jezusa jest wielkim wybawieniem dla tych, którzy są w stanie przyjąć prawdę, natomiast dla tych, którzy nie są w stanie jej przyjąć, jest znakiem potępienia. Powinniście wybrać własną drogę i nie powinniście bluźnić przeciwko Duchowi Świętemu i odrzucać prawdy. Nie powinniście być ignoranckimi i aroganckimi osobami, ale osobami posłusznymi przewodnictwu Ducha Świętego, pragnącymi prawdy i poszukującymi jej – tylko w ten sposób odniesiecie korzyść”.

„Ci, którzy nie rozumieją prawdy, zawsze idą za innymi. Jeśli ludzie mówią, że jest to dzieło Ducha Świętego, to i ty mówisz, że jest to dzieło Ducha Świętego; jeśli ludzie mówią, że jest to dzieło złego ducha, to ty też masz wątpliwości, albo też mówisz, że jest to dzieło złego ducha. Zawsze powtarzasz słowa innych i nie jesteś w stanie odróżnić nic samodzielnie, ani nie myślisz samodzielnie. Jesteś jak osoba, która nie ma własnego zdania, która nie jest w stanie rozeznawać rzeczy. Taka osoba jest bezwartościowym nieszczęśnikiem! Zawsze powtarzasz słowa innych: dzisiaj mówi się, że jest to dzieło Ducha Świętego. Ale możliwe, że pewnego dnia ktoś powie, że to nie jest dzieło Ducha Świętego i że nie jest to nic innego jak czyny człowieka. Jednak ty nie masz w tym rozeznania, a kiedy jesteś świadkiem tego, że inni tak mówią, mówisz to samo. To w rzeczywistości jest dzieło Ducha Świętego, ale mówisz, że jest to dzieło człowieka. Czy zatem nie stałeś się jednym z tych, którzy bluźnią przeciwko dziełu Ducha Świętego? Czy, robiąc to, nie sprzeciwiłeś się Bogu, ponieważ nie masz rozeznania?”

z rozdziału „Ujrzysz duchowe ciało Jezusa wtedy, kiedy Bóg stworzy na nowo niebo i ziemię” w księdze „Słowo ukazuje się w ciele”

Podzielmy się piosenką „Boże słowa są zawsze niezmienną prawdą”

Zobacz więcej: Powtórne przyjście Jezusa Chrystusa

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale