Bezpieczna zima z PZU

Bezpieczna zima z PZU. fot. PZU
Bezpieczna zima z PZU. fot. PZU
Wykop

By dobra zabawa mogła na stokach trwać jak najdłużej, należy pamiętać o bezpieczeństwie. Z tym przesłaniem PZU wraz z GOPR działa na najpopularniejszych stokach narciarskich w Polsce w każdy weekend tegorocznych ferii zimowych.

„Bezpieczna zima z PZU” to akcja skierowana do wypoczywających w polskich górach turystów, w ramach której ubezpieczyciel wspiera m.in. „Bezpieczną zimę z GOPR”, organizuje kursy lawinowe oraz promuje Lawinowe ABC

Przez kolejne zimowe weekendy PZU i GOPR odwiedzają najpopularniejsze stoki narciarskie. W tym roku imprezy odbyły się już w Ustrzykach Dolnych na stacji narciarskiej Gromadzyń i w Wiśle na stacji Cieńków. W nabliższe weekendy akcja odbędzie się na kolejnych stacjach narciarskich:

04-05.02.2017
Czarna Góra Resort SKI
11-12.02.2017
Szklarska Poręba Ski Arena Szrenica
18-19.02.2017
Zakopane Harenda
25-26.02.2017
Kluszkowce Czorsztyn Ski

W ramach akcji eksperci uczą, jak zimą należy zachowywać się w górach. Uczestnicy „Bezpiecznej zimy z GOPR” mogą wziąć udział w pokazach ratowniczych, nauce udzielania pierwszej pomocy, nauce bezpiecznego wypoczynku, zawodach narciarskich, zajęciach z instruktorami w szkółkach dla początkujących oraz testach symulatora jazdy na nartach. Są zabawy na stoku z nagrodami, a na uczestników czeka gorąca czekolada.

Dla najmłodszych amatorów narciarstwa przygotowano specjalną strefę opanowaną przez Niestraszki, które zapewniają zabawę na mini slalomie, podczas spektaklu edukacyjnego oraz w czasie całodniowych animacji o bezpieczeństwie. Dzięki tym sympatycznym postaciom dzieci mają nie tylko zdecydowanie większą wiedzę o bezpieczeństwie, ale również mnóstwo pozytywnych wspomnień.

Sprzęt dla GOPR

PZU podpisało nową umowę prewencyjną, w ramach której przekaże już w tym roku środki na zakup 7 quadów i 700 plecaków wyprawowych dla wszystkich grup ratowniczych GOPR w południowej Polsce.

Nowoczesny sprzęt uzupełni obecną flotę quadów, które są niezbędne do akcji ratowniczych i poszukiwawczych w trudnych warunkach górskich. Dodatkowo możliwość montażu gąsienic pozwala im działać również w warunkach zimowych.

Lawinowe ABC

– Góry zimą są piękne, ale potrafią być i groźne. Jednym z największych zagrożeń są lawiny. Turyści byliby w pełni bezpieczni, gdyby w Tatrach zimą zamknięto większość szlaków. A przecież tego nikt nie chce. Dlatego wspieramy wszelkie akcje edukacyjne, które uświadamiają zagrożenia i uczą, jak ich unikać i  sobie z nim radzić. Jesteśmy przekonani, że świadomość niebezpieczeństwa, umiejętność jego oceny i radzenia sobie z nim pozwoli w spokoju cieszyć się pięknem gór w zimowej szacie – mówi Dorota Macieja, dyrektor ds. sponsoringu i prewencji w PZU.

Dlatego PZU aktywnie wspiera akcję Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu, które m.in. systematycznie organizuje niekomercyjne szkolenia lawinowe. Prowadzą je doświadczeni ratownicy górscy pod opieką merytoryczną naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do tej pory wzięło w nich udział już prawie 1500 osób.

Ubezpieczyciel promuje także Lawinowe ABC. Projekt realizowany przez TPN oraz TOPR uczy świadomego planowania wycieczek i kontrolowania sytuacji lawinowej. Ratownicy pokazują specjalistyczny sprzęt i szkolą, jak się nim posługiwać. Wiedzę tę można zdobyć w Centrum Lawinowym na Kalatówkach w Zakopanem i na stronie www.lawinoweabc.pl.

PZU jako lider rynku ubezpieczeń aktywnie angażuje się w poprawę bezpieczeństwa, także w górach, co wynika z poczucia odpowiedzialności za miliony ubezpieczonych Polaków. Skala prowadzonych działań daje możliwość realnego wpływu na powszechną wiedzę o bezpieczeństwie, a dzięki temu ochronę życia i zdrowia. Znajduje to odzwierciedlenie w licznych programach prewencyjnych i edukacyjnych, w które ubezpieczyciel angażuje się od lat.


Artykuł współfinansowany z funduszu prewencyjnego PZU.

Wykop
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Inne tematy w dziale Gospodarka