156 obserwujących
8408 notek
22105k odsłon
4461 odsłon

Mąż Magdaleny Ogórek trafił do aresztu. Usłyszał pięć zarzutów

Mąż Magdaleny Ogórek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Zdjęcie ilustracyjne.
Mąż Magdaleny Ogórek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Zdjęcie ilustracyjne.
Wykop Skomentuj132

Na trzy miesiące aresztował sąd Piotra M. – byłego rektora Małopolskiej Szkoły Wyższej im. Dietla w Krakowie, byłego posła SLD, a prywatnie męża Magdaleny Ogórek. W prokuraturze przedstawiono mu pięć zarzutów m.in. działanie na szkodę dwóch krakowskich uczelni i wyłudzenie 2,5 mln zł od osoby prywatnej.

- Piotr M. usłyszał zarzuty: działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Szkoły Wyższej im. Dietla, uszczuplenia należności tych wierzycieli poprzez ukrywanie majątku szkoły w wysokości powyżej 200 tys. zł, uporczywego naruszania praw pracowniczych poprzez niewypłacanie pensji pracownikom lub wypłacanie ich z opóźnieniem oraz nieregulowanie składek ZUS i składek zdrowotnych" - poinformował prok. Jacek Para z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Kolejne dwa zarzuty dotyczą: wyrządzenia znacznej szkody w majątku Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Krakowie poprzez przywłaszczenie kwoty ponad 500 tys. zł (Piotr M. był prezesem spółki prowadzącej tę szkołę) oraz wyłudzenia od osoby prywatnej 2,5 mln zł, poprzez wprowadzenie jej w błąd co do przeznaczenia pieniędzy.

W przypadku udowodnienia winy, czyny te są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. - Podejrzany składał wyjaśnienia. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów – powiedział prok. Para.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy trzymiesięczny areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku. Piotr M. nie przyznaje się do winy. Grozi mu powyżej ośmiu lat więzienia.

Piotr M. w przeszłości pełnił funkcję rektora Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Był także kanclerzem niepublicznej uczelni „Via Moda”, specjalizującej się w obszarach mody i gastronomii. Pracował tam od stycznia 2012 r. do sierpnia 2014 r. W tym miejscu M. – według prokuratury – miał się dopuścić niegospodarności. Wówczas placówka tłumaczyła zakończenie współpracy z mężczyzną „w trybie natychmiastowym, na skutek oceny jego pracy i działalności”.

Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga. To tam, w styczniu 2015 r., wszczęto śledztwo. Po ponad trzech latach postępowania, Piotr M. zasiadł na ławie oskarżonych

Piotr M. w latach 1991-93 był posłem SLD. Jego żoną jest była kandydatka na prezydenta, a obecnie prowadząca programy w TVP Magdalena Ogórek.

 - Nie komentuję tej sprawy, ponieważ nie jest ze mną w żaden sposób związana - odpowiada dziennikarzom Ogórek. Była polityk SLD wydała również oświadczenie, w którym prosi o poszanowanie prywatności jej i córki. 

ja

Wykop Skomentuj132
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo