167 obserwujących
9782 notki
25184k odsłony
  843   0

Maksymowicz odchodzi z KP PiS, pozostaje jednak w Porozumieniu

Prof. Wojciech Maksymowicz odchodzi z klubu PiS.
Prof. Wojciech Maksymowicz odchodzi z klubu PiS.

Prof. Wojciech Maksymowicz w reakcji na kontrolę resortu zdrowia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim ogłosił, że odchodzi z klubu PiS. 

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówił we wtorek, że wpłynęły do urzędników "bardzo niepokojące" ostrzeżenia o domniemanych eksperymentach medycznych wykonywanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim pod nadzorem prof. Wojciecha Maksymowicza. Badania dotyczyły płodów, jednak opinia publiczna nie poznała szczegółów doniesień.

- Myślę, że kierując się przesłankami możliwych nieprawidłowości, daleko posuniętych nieprawidłowości, to pan profesor Maksymowicz powinien również oczekiwać jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy, bo może rzutować to na dalszą jego karierę – przekonywał Andrusiewicz. Po zakończeniu kontroli resort zamierza poinformować media o wynikach.

Maksymowicz w środę do sprawy odniósł się podczas konferencji prasowej w Sejmie. - Oświadczam, że nigdy ja, ani mój zespół nie prowadził eksperymentów na płodach, ani nie prowadził badań na żywych płodach ludzkich, ani na zwłokach płodów pochodzących z aborcji - oświadczył poseł partii Jarosława Gowina.

Maksymowicz przyznał, że wielokrotnie głosował wbrew własnym poglądom w Sejmie, choć popierał społeczne reformy. Przypomniał też, że od miesięcy krytykował przygotowania polskich władz do trzeciej fali pandemii koronawirusa. 

- Kategorycznie limit, pula mojej skłonności do kompromisu skończyła się. Dzisiaj odszedłem z klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - ogłosił Maksymowicz, który jednak nie zostanie posłem niezrzeszonym. Lekarz nadal należy do członków Porozumienia, należącego do grona koalicji Zjednoczonej Prawicy. Wyraził też nadzieję, że koalicja rządząca będzie nadal współpracowała z naukowcami. 

GW

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka