Premiera Polskiego Ładu - zobacz nowy spot PiS

Prezentacja Polskiego Ładu - kard z filmu.
Prezentacja Polskiego Ładu - kard z filmu.

Jutro prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zaprezentują Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program ugrupowania na okres pocovidowy. Już dziś można zobaczyć nagranie zapowiadające to wydarzenie.

Polski Ład - wielki program rozwoju Polski

"Cała Polska potrzebuje nowego impulsu, nowej nadziei" - mówił lektor na krótkim nagraniu zapowiadającym prezentację Polskiego Ładu."Polskie rodziny, pracownicy, personel medyczny, rolnicy, my wszyscy. Cała Polska potrzebuje nowego impulsu, nowej nadziei. Już w sobotę 15 maja - Polski Ład" – mówi lektor na nagraniu.

Konwencja programowa PiS

Konwencja programowa PiS pierwotnie miała się odbyć 20 marca, ale ze względu na walkę z pandemią koronawirusa została przełożona. Początek jutro o godz. 10.00.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polski Ład ma się składać z następujących obszarów: Planu na zdrowie, Uczciwej pracy - godnej płacy, Dekady rozwoju, Rodziny i domu w centrum życia, Polski - naszej ziemi, Przyjaznej szkoły i kultury na nowy wiek, Dobrego klimatu dla firm, Czystej energii - czystego powietrza, CyberPoland 2025, Złotej jesień życia.

Polski Ład - co w nim jest?

Premier Mateusz Morawiecki podczas kongresu Impact'21 zapowiedział, że nowy program zostanie przedstawiony w ciągu kilku dni. - Jeśli miałbym jednym zdaniem ująć, czym jest Polski Ład, to powiedziałbym, że jest to wielki program inwestycyjny, wielki program inwestycji w polskie zdrowie, w polską rodzinę, w demografię, w odbudowanie polskiej infrastruktury i potencjału gospodarczego tam, gdzie został on nadwątlony przez Covid-19, a rozbudowanie tam, gdzie cały czas ta infrastruktura potrzebuje rozbudowy - mówił.

Szef rządu zaznaczył, że "bardzo zasadniczym" czynnikiem w Polskim Ładzie będzie "inwestycja w człowieka" oraz czynnik społeczny, który określił jako "kluczowy".

Z kolei wicepremier Jacek Sasin w niedawnej rozmowie w Programie Pierwszym Polskiego Radia wskazywał, że Polski Ład to program, który będzie obejmował bardzo wiele sfer gospodarczych czy społecznych.

- Można powiedzieć, że to jest taki nowy, całościowy program dla Polski na najbliższe lata. Związany również z tymi środkami, którymi w tej chwili będziemy dysponować, jako kraj: środkami europejskimi, również środkami z Funduszu Odbudowy, ale również środkami budżetowymi polskimi. Suma tych wszystkich możliwości, które dadzą nam te nowe środki, rzeczywiście pozwoli przebudować Polskę, zmodernizować Polskę, być może w sposób bezprecedensowy w ciągu ostatnich 30 lat - podkreślił Sasin.

PiS od przyszłego tygodnia planuje też dziesięć wyjazdowych debat, na których eksperci mają poruszać poszczególne elementy programu. Pierwsza planowana jest w Chełmie pod koniec przyszłego tygodnia. Dodatkowo planowany jest już od poniedziałku m.in. objazd premiera Mateusza Morawieckiego po kraju, podczas którego będzie przedstawiał założenia Polskiego Ładu.

ja

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka