Reporter TVN wyrzucony z protestu antykomunistycznego przed Białym Domem

Reporter TVN Marcin Wrona, fot. TVN24
Reporter TVN Marcin Wrona, fot. TVN24
Kubańscy demonstranci wyrzucili reportera TVN Marcina Wronę z antykomunistycznej demonstracji przed Białym Domem, ponieważ według nich poświadczał nieprawdę. Internauci piszą ironicznie, że "nawet na Kubie wiedzą, że TVN jest komunistyczny".

Protest Kubańczyków

Kubańscy Amerykanie zorganizowali protest pod Białym Domem, który miał na celu skłonienie prezydenta Bidena do podjęcia działań przeciwko komunistycznym przywódcom Kuby.

“Libertad! Libertad!” - skandowali protestanci.

W związku z protestami Joe Biden zdecydował się zatwierdzić sankcje wobec jednego z kubańskich urzędników oraz kubańskiej agencji rządowej.

Zobacz także:

Reporter TVN wyrzucony z demonstracji

Na miejscu, obok dziennikarzy z całego świata znalazł się również reporter TVN - Marcin Wrona. Korespondent szybko został jednak wyrzucony przez tłum, który krzyczał "Fuera!" w stronę dziennikarza, czyli "won".

Trudno powiedzieć, dlaczego Wrona wzbudził tak negatywne emocje wśród uczestników pikiety. Na filmiku widać jedynie, jak grupa ludzi otacza dziennikarza i "wypycha" go z grupy. Reporter dyskutuje przez chwilę z kilkoma osobami z tłumu, jednak na końcu daje sobie spokój.

Być może Wrona zrobił złe wrażenie swoim strojem - wszyscy mają na sobie luźne ubrania, często koszulki z elementami nawiązującymi do Kuby, zaś dziennikarz TVN jest pod krawatem i zdecydowanie odbiega wyglądem od uczestników wydarzenia. 

Internauci negatywnie o stacji TVN

"Niezależna" przytoczyła kilka wypowiedzi internautów, które wskazują na to, że kubańscy demonstranci "poznali się" na polskim dziennikarzu. Wśród przytaczanych wypowiedzi znalazły się takie jak:

"Wolni Kubańczycy walczący o demokrację dla swego Kraju nie chcą słuchać "wolnych mediów" z Polski? Ciekawe czemu ????"

"Nawet w USA i na Kubie wiedzą, że TVN jest komunistyczny. ????"

[pisownia oryginalna]

Skojarzenia internautów wydają się jednak chyba zbyt daleko idące, ponieważ krążący po sieci filmik w żaden sposób nie tłumaczy, skąd wśród Kubańczyków wzięła się niechęć do polskiego dziennikarza.

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj77 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka