Czarnek przejechał się po UE i Tusku. Padły wyjątkowo mocne zarzuty

PAP/Wojtek Jargiło
PAP/Wojtek Jargiło
Lider PO Donald Tusk wykonuje rozkazy polityczne Angeli Merkel, która doprowadziła do tego, że Rosja może dziś bezkarnie i dowolnie szantażować całą Europę cenami gazu, które podnosiła juz 10-krotnie - ocenił w piątek szef MEiN, poseł PiS Przemysław Czarnek.

Czarnek odniósł się w piątek w TVP Info do czwartkowego wpisu przewodniczącego PO Donalda Tuska, który skrytykował szykowane na przyszły rok podwyżki cen gazu.

"Donald Tusk jest w ogóle niebywale bezwstydnym człowiekiem" - powiedział Czarnek.

Czarnek: Tusk to chłopiec na posyłki Angeli Merkel

W jego ocenie Tusk to człowiek, "który wykonuje rozkazy polityczne (byłej kanclerz Niemiec) Angeli Merkel, która doprowadziła do tego, że Rosja może dziś szantażować bezkarnie i dowolnie całą Europę cenami gazu, które podnosiła juz 10-krotnie już w tym roku".

"Ten sam człowiek mówi: +czy wyście powariowali?+" - zauważył Czarnek, dodając że lider PO "ma ogromnie wiele za uszami". "Również jeśli chodzi o nielegalne wykorzystywanie służb specjalnych w życiu państwowym" - dodał.

Szef Platformy Obywatelskiej zamieścił w czwartek na Twitterze i Facebooku krótkie nagranie z okazji zbliżającego się Nowego Roku, w którym - jak przyznaje - chciałby życzyć Polakom "świetnej zabawy sylwestrowej, +Sylwestra marzeń+, szczęśliwego Nowego Roku+", ale - jak dodaje - "to nie są niestety normalne czasy".

Nawiązując przyszłorocznych podwyżek cen gazu, pyta polityków PiS: Czy wyście powariowali?. Zwracając się do Polaków, ironizuje: "Nigdy nie myślałem, że będę wam na Nowy Rok życzył ciepłej wody w kranie i w kaloryferach, ale takie mamy czasy".

Czytaj też: Niemcy wywożą ich całe kartony z Polski. Sznury ludzi czekają godzinami

Czarnek: UE musi wrócić na drogę praworządności

Czarnek był też pytany w TVP Info o to, jak ocenia mijający rok w kontekście relacji Polska-UE i tego, że "w 2021 roku Polska nie uzyskała zaliczki z KPO".

"Nie mamy innego wyjścia niż w dalszym ciągu konsekwentnie i zgodnie z prawem działać w obliczu bezprawia UE, wychodzenia poza traktaty, poza jakiekolwiek podstawy prawne działalności Komisji Europejskiej i Trybunału Sprawiedliwości UE" - powiedział Czarnek.

Jak dodał, "2021 rok pokazał, że jesteśmy permanentnie i konsekwentnie wypychani z UE". "To jest działanie, które wpisuje się w cały ten Nord Stream 2, w całą tą przyjaźń rosyjsko-niemiecką, we wszystkie działania, które niebywale umocniły Putina na arenie międzynarodowej" - ocenił Czarnek.

"Nie możemy dać się wypchnąć z UE, jeżeli będziemy konsekwentnie wraz z naszymi partnerami w Europie przypominać, że UE musi wrócić na drogę praworządności, bo dzisiaj jest organizacją niepraworządną" - podkreślił Czarnek. 

SW


Czytaj też: 

Lubię to! Skomentuj103 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka