Który z polityków cieszy się największym zaufaniem? Nigdy byście nie zgadli

Najnowszy ranking zaufania polityków może być sporym zaskoczeniem. Na pierwsze miejsce wskoczył polityk, który w wielu rankingach plasował się poza podium - premier Mateusz Morawiecki.

Tuż za nim czołowy duet poprzednich rankingów: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Najbardziej ufamy Morawieckiemu

Z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu wynika, że politykiem, któremu ufamy najbardziej jest premier Mateusz Morawiecki, który już dawno nie cieszył się takim zaufaniem. Szef rządu zdobył zaufanie 37,6 proc. badanych, co oznacza wzrost o 0,2 pkt proc. w porównaniu do rankingu IBRiS dla Onetu z grudnia.

Na drugim miejscu z wynikiem 36,8 proc. zaufania (-1,1 pkt proc.) wylądował dotychczasowy lider Rafał Trzaskowski. Tuż za nim prezydent Andrzej Duda z wynikiem 35,7 proc. (-2,1 pkt proc.), co nie jest jednak powodem do zadowolenia, ponieważ to najsłabszy wynik prezydenta od blisko czterech lat w sondażu IBRiS

Poza podium, co może zaskakiwać, ponieważ widywaliśmy go już w niektórych badaniach (CBOS) w czołowej trójce, znalazł się Szymon Hołownia z zaufaniem na poziomie 30,6 proc. (-3,8 pkt proc.), a jeszcze dalej Donald Tusk, któremu ufa 29 proc. ankietowanych (-3,7 pkt proc.).

Zobacz: Ranking CBOS z grudnia

Liderzy Polski 2050 oraz Koalicji Obywatelskiej powinni wziąć sobie ten ranking do serca, ponieważ notują największe spadki zaufania wśród badanych.

Wielki skok dla Bosaka

Później w rankingu znaleźli się: Jacek Sasin — 24,7 proc. (+2,7 pkt proc.), Zbigniew Ziobro — 23,2 proc. (+1,1 pkt proc.), Krzysztof Bosak — 21,7 proc. (+6,2 pkt proc.), Adam Niedzielski — 21,2 proc. (-2,8 pkt proc.), Piotr Gliński — 18,6 proc. (+0,8 pkt proc.), Paweł Kukiz — 18,1 proc. (-0,6 pkt proc.) oraz Przemysław Czarnek — 16,7 proc. (+0,4 pkt proc.).

Najbardziej zadowolony z tego wyniku może być Krzysztof Bosak, który zdobył w tym miesiącu najwięcej zaufania Polaków. Tak dobrym wynikiem Bosak ostatnio cieszył się w październiku 2020 r.

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka