Morawiecki ma powody do zadowolenia mimo inflacji. Zaskakujący sondaż

Mateusz Morawiecki, premier rządu Zjednoczonej Prawicy.
Mateusz Morawiecki, premier rządu Zjednoczonej Prawicy.
Większość Polaków nie chce, by Mateusz Morawiecki został zdymisjonowany ze stanowiska premiera. Co ciekawe, pogląd ten podziela również wielu przeciwników PiS.

Pracownia United Surveys zapytała na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM, czy "Premier Mateusz Morawiecki powinien zostać odwołany ze stanowiska przed końcem obecnej kadencji / końcem rządów PiS".  

Okazało się, że przeciwko wcześniejszemu odwołaniu ze stanowiska szefa rządu jest aż 51,3 proc. badanych - 29,6 proc. w tej grupie "zdecydowanie nie zgadza się" na jego wcześniejsze odwołanie, natomiast 21,7 proc. "raczej się nie zgadza". Za odejściem Morawieckiego przed upływem obecnej kadencji optuje 40,6 proc. badanych: 32,6 proc. "zdecydowanie się z tym zgadza", a 8 proc. "raczej się zgadza". 

Zobacz: 

Tak Niemcy zareagowali na prośbę Ukrainy. Obiecali wysłać... 5 tysięcy hełmów

Olejnik nie mogła się powstrzymać. Zadała pytanie Gowinowi, czy podjął próbę samobójczą

Lewy z Bicepsem. Rafał Woś mierzy się z recenzjami "Gierka"

Biorąc pod uwagę preferencje partyjne respondentów, przeciwko odwołaniu premiera opowiedziało się aż 90 proc. wyborców PiS, podczas gdy 7 proc. uznałoby to za dobry krok. Takiego scenariusza nie chciałoby również 21 proc. wyborców KO, 40 proc. wyborców Lewicy, 57 proc. wyborców PSL i Kukiz`15 i 4 proc. wyborców Konfederacji.

Premiera bardziej doceniają mężczyźni - 59 proc. z nich nie chciałoby zmiany na tym stanowisku. W przypadku kobiet jego pozostania na stanowisku życzy sobie 44 proc. pytanych.

Podział według wieku wskazuje, że najlepsze notowania Morawiecki ma wśród 50-latków - ponad 60 proc. jest przeciwnych jego ewentualnej dymisji. Najgorzej odbierany jest natomiast wśród najmłodszych wyborców, bo aż 52 proc. z nich uważa, że powinien odejść z rządu. 

GW

Lubię to! Skomentuj68 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka