Oni najbardziej zyskali w oczach Polaków po ataku Rosji na Ukrainę. Złe wieści dla Tuska

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki - ich wyborcy doceniają ostatnio najbardziej. Fot. KPRP
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki - ich wyborcy doceniają ostatnio najbardziej. Fot. KPRP
Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i włodarz Warszawy Rafał Trzaskowski - to trójka polityków, którzy według respondentów najlepiej sprawdzili się w kraju po inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Na drugim biegunie są Jarosław Kaczyński i Donald Tusk.

Jak wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM, najwięcej ankietowanych wybrało Andrzeja Dudę - 37,8 proc. Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Morawiecki - 34 proc. 25,9 proc. pytanych wskazało na prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. 

Prezydenta docenili przede wszystkim wyborcy PiS (47 proc.), choć częściej go doceniają głosujący na PSL i Kukiz'15 (66 proc.). Morawieckiego wybierał elektorat Zjednoczonej Prawicy.

Co warte odnotowania, respondenci sami wybierali polityków, którzy sprawdzili się w bardzo trudnym okresie dla kraju. Nie dysponowali listą nazwisk do wyboru, a odpowiadali na pytanie ankieterów spontanicznie. Kiepsko z tego względu wypadły wyniki dwóch największych graczy na scenie politycznej - Donalda Tuska wymieniło 9,8 proc. badanych, zaś Jarosława Kaczyńskiego niewiele mniej - 8,4 proc. "Nie wiem" odpowiedziało aż 25,8 proc. uczestników sondażu. 

Czytaj: 

Woś: Czy ta wojna złamie Zachód?

Rosja znalazła sposób na obejście sankcji. Pomoże sojusz z dostawcami jednego kraju

Ciężkie uzbrojenie pojechało na Ukrainę. Akcja była długo utrzymywana w tajemnicy


GW

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka