Sankcje już wpływają na przemysł Rosji. "The Pentagon" [https://flic.kr/p/4m7mNY] by David B. Gleason is licensed under CC BY-SA 2.0
Sankcje już wpływają na przemysł Rosji. "The Pentagon" [https://flic.kr/p/4m7mNY] by David B. Gleason is licensed under CC BY-SA 2.0

Sankcje już przynoszą efekty, przemysł zbrojeniowy Rosji zacina się. Pentagon tłumaczy

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Atakujące Ukrainę wojska rosyjskie zużyły wiele ze swoich precyzyjnie naprowadzanych pocisków, a odbudowanie ich zapasu jest utrudnione z powodu nałożonych na Rosję sankcji - przekazał w poniedziałek przedstawiciel Pentagonu.

Pentagon: Sankcje już wpływają na przemysł Rosji

"Wierzymy, że sankcje i ograniczenia w eksporcie, szczególnie te dotyczące części elektronicznych wpłynęły na rosyjski przemysł zbrojeniowy i jego zdolności do odbudowania arsenału amunicji precyzyjnej" - powiedział na konferencji prasowej wysoki przedstawiciel amerykańskiego ministerstwa obrony.

Czytaj: Kompromitacja polityków Konfederacji. Zarejestrowali komiczną nazwę nowej partii

Dodał, że rosyjskie problemy z amunicją precyzyjną są tylko przykładem na to, że przyjęte przez Zachód sankcje z całą pewnością mają już wpływ na rosyjski przemysł.

Sztab generalny: straty Rosjan wynoszą już około 26 tys. żołnierzy

Od początku inwazji na Ukrainę wojska rosyjskie straciły blisko 26 tys. żołnierzy - poinformował we wtorek rano na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Czytaj: Nowe doniesienia o stanie zdrowia Władimira Putina. Media zwracają uwagę na dwa szczegóły

Całkowite straty bojowe Rosjan na dzień 10 maja to według ukraińskich danych: około 26 tys. ludzi (zabitych, rannych, wziętych do niewoli), a także: 1170 czołgów, 2808 bojowych pojazdów opancerzonych, 519 systemów artyleryjskich, 185 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 87 systemów obrony przeciwlotniczej, 199 samolotów, 158 śmigłowców, 1980 pojazdów kołowych i cystern, 12 jednostek pływających, 380 bezzałogowców, 94 pociski manewrujące.


SW


Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj16 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka