Łukaszenka mówi o ataku Polski na Białoruś. "Niech spróbują"

Prezydent Białorusi skomentował pytania dziennikarzy o możliwy atak Polski na Białoruś. Jego zdaniem wojna nie jest nikomu potrzebna (fot. Flickr / Russia Ukraine War Breaking News)
Prezydent Białorusi skomentował pytania dziennikarzy o możliwy atak Polski na Białoruś. Jego zdaniem wojna nie jest nikomu potrzebna (fot. Flickr / Russia Ukraine War Breaking News)
W poniedziałek prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka odniósł się o pytania o scenariusz, w którym Polska dokonałaby ataku na Białoruś. Zdaniem jednej z białoruskich dziennikarek w Internecie pojawiają się propagandowe informacje dotyczące militarnych planów Polski wobec Białorusi. — Bardzo uważnie obserwujemy sytuację — oznajmił Łukaszenka.

Atak Polski na Białoruś? Internet zalewają propagandowe informacje

W poniedziałek na placu Zwycięstwa z Mińsku, Aleksandr Łukaszenka odpowiadał na pytania kierowane do niego przez dziennikarzy. Agencja BiełTA poinformowała, że jedna z dziennikarek zapytała o "pojawiające się w Internecie informacje" o możliwym ataku Polski na Białoruś.

— Niech spróbują — odparł Łukaszenka.

— Bardzo uważnie obserwujemy sytuację. Ja zawsze mówiłem wojsku: musimy być czujni, nie powinniśmy niczego przegapić. Powtarzam zawsze, pamiętajcie, 1941 rok nie może się powtórzyć — podsumował.

"Żołnierze wojny nie potrzebują, a to znaczy, że wojny nie będzie"

Łukaszenka określił NATO mianem "kolosa". Podkreślił, że "za Rosją stoi potęga jądrowa".

— I mamy odpowiednią umowę. I bardzo często rozmawialiśmy na ten temat ostatnio z prezydentem Rosji — mówił prezydent Białorusi.

— Chyba chcą jakoś odciągnąć nas i Rosję od Ukrainy. Kompletni głupcy, którzy zajmują się PR, ale nie wiedzą, jak żyje zwykły polski, litewski, niemiecki żołnierz. Nikt nie potrzebuje wojny, a przede wszystkim żołnierze (...) A skoro żołnierze wojny nie potrzebują, to znaczy, że wojny nie będzie — ocenił Łukaszenka.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka