Bliski krewny wiceministra obrony Rosji zginął na wojnie z Ukrainą

Na froncie zginął siostrzeniec wiceministra obrony Rosji Junusa-bieka Jewkurowa (fot. Flickr/Just Click's With A Camera)
Na froncie zginął siostrzeniec wiceministra obrony Rosji Junusa-bieka Jewkurowa (fot. Flickr/Just Click's With A Camera)
Jak informuje portal Onet.pl, dowódca kompanii powietrznodesantowej Adam Chamchojew zginął 21 maja, o czym doniosły lokalne media w Inguszetii. Mężczyzna był siostrzeńcem generała Junusa-bieka Jewkurowa, wiceszefa obrony Rosji.

Nie żyje siostrzeniec wiceministra obrony Rosji

Chamchojew ukończył wyższą szkołę dowodzenia wojskami powietrznymi w Riazaniu, po czym służył w jednostce w Uljanowsku. Generał Junus-biek Jewkurow to wiceminister obrony, który odpowiada za szkolenie żołnierzy. Do 2019 roku był on prezydentem Inguszetii. W 2009 roku doszło do zamachu, w wyniku którego został ciężko ranny.

Kariera wojskowa Jewkurowa

Jewkurow, zanim został politykiem, był zawodowym żołnierzem. Dowodził rosyjskim kontyngentem w Kosowie. Mówi się, że dowodził on też słynną akcją zajęcia lotniska w Prisztinie. Brał on udział również w wojnie czeczeńskiej. W trakcie wojny z Ukrainą opinia publiczna śmiała się z jego życzeń dla żołnierza, który stracił nogę. Jewkurow życzył mu, by "szybko stanął na nogi".


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka