Dzwonek alarmowy dla Konfederacji. Z tego sondażu nie będzie zadowolona

Z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET wynika, że Konfederacje zamierza głosować tylko 4,1 procent ankietowanych. Źródło: PAP/Paweł Supernak
Z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET wynika, że Konfederacje zamierza głosować tylko 4,1 procent ankietowanych. Źródło: PAP/Paweł Supernak
Z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET wynika, że na Konfederację zamierza głosować tylko 4,1 procent ankietowanych (spadek o 0,9 punktu procentowego). Z takim wynikiem Konfederacja znalazłaby się poza parlamentem.

Na czele niezmiennie znajduje się Zjednoczona Prawica, która może liczyć na poparcie 35,1 proc. pytanych. Na Koalicję Obywatelską deklarowało oddać głos 25,3 proc. ankietowanych (spadek o 1 pp.), a na Lewicę - 8,9 proc. (spadek o 0,1 pp.)

PSL zyskuje poparcie 

Polska 2050 Szymona Hołowni zajęła dopiero czwarte miejsce z wynikiem 8,4 proc. To spadek w porównaniu do początku maja o 0,2 pp.

Lekki wzrost odnotowała natomiast PSL-Koalicja Polska, na którą postawiłoby  6,3 proc. (wzrost o 1,2 pp.).  

11,9 procent badanych przez IBRiS dla Radia ZET nie wie, na kogo oddałoby swój głos. To wzrost o 1,8 pp.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 52,6 procent Polaków uprawnionych do głosowania (spadek o 1,2 pp.) - wynika z badania. Głosu nie oddałoby 44,8 procent ankietowanych (wzrost o 1,8 pp.) Niezdecydowanych jest 2,6 procent wyborców (spadek o 0,6 pp.).

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach 30 maja - 1 czerwca br. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób. Wyniki porównano z poprzednim badaniem z 4 maja br.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka