Nowe doniesienia o stanie zdrowia Putina. Prezydentowi Rosji kończy się czas

Kyryło Budanow stwierdził, że "Putin cierpi na ciężkie choroby i może umrzeć w ciągu dwóch lat".  Źródło: EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN / POOL MANDATORY CREDIT
Kyryło Budanow stwierdził, że "Putin cierpi na ciężkie choroby i może umrzeć w ciągu dwóch lat". Źródło: EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN / POOL MANDATORY CREDIT
Od początku inwazji Rosji na Ukrainę w sieci pojawiają się spekulacje o stanie zdrowia Władimira Putina. Tym razem szef wywiadu Ukrainy generał dywizji Kyryło Budanow stwierdził, że "Putin cierpi na ciężkie choroby i może umrzeć w ciągu dwóch lat".

Kyryło Budanow stwierdził w trakcie rozmowy z USA Today, że Władimir Putin "nie ma przed sobą długiego życia" – relacjonuje "The Sun". Dodając, że w wywiadzie dla Sky News generał powiedział, że przywódca Rosji jest w "bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym oraz iż jest bardzo chory".

"Putin może umrzeć w przeciągu dwóch lat" 

Generał Budanow podał również kiedy prezydent Rosji może umrzeć. "Putin cierpi na ciężkie choroby i może umrzeć w ciągu dwóch lat". Brytyjski dziennik zauważa, że wszystko zaczęło się od nagrania, jakie opublikował portal News Lines Magazine. 

Nagranie przedstawiało prywatną rozmowę angielskiego biznesmena z rosyjskim oligarchą. Wynikało z niej, że 69-latek jest chory na raka krwi, a także ma problemy natury psychicznej. "The Sun" wyjaśnia, że kremlowskie źródła donoszą, iż Władimir Putin ma przejść "w każdej chwili" operację z powodu nowotworu.

Putin choruje już na wszystko

Spekulacje na temat zdrowia Putina rozpoczęły się wraz z najazdem Rosji na Ukrainę. Natomiast nasiliły się one, gdy kamery zarejestrowały, jak podczas parady wojskowej Putin siedział z kocem na kolanach.

Komentowane były także nagrania, które ukazywały niepewną postawę przywódcy Rosji - drżenie rąk czy spuchnięta twarz. Chodź nie ma żadnych dowodów zdaniem niektórych obserwatorów Putin może mieć chorobę Parkinsona.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj54 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka