Porażające odkrycie w USA. 46 ciał martwych ludzi odkryto w półciężarówce w San Diego

Ciała co najmniej 46 martwych osób odkryto w poniedziałek wewnątrz półciężarówki w teksańskim San Antonio w USA. fot. fsHH z Pixabay
Ciała co najmniej 46 martwych osób odkryto w poniedziałek wewnątrz półciężarówki w teksańskim San Antonio w USA. fot. fsHH z Pixabay
Ciała co najmniej 46 martwych osób odkryto w poniedziałek wewnątrz półciężarówki w teksańskim San Antonio w USA. Przy wysokiej temperaturze zmarli z powodu wyczerpania i udaru cieplnego. 16 ocalałych przewieziono do szpitali. Radna miejska Adriana Rocha Garcia określiła ofiary jako migrantów.

Temperatura w mieście sięgała w poniedziałek od ponad 32 do 37,7 stopni Celsjusza.

USA. 46 ciał martwych ludzi w półciężarówce. Byli migrantami

"Ludzie zmarli z powodu wyczerpania cieplnego i udaru cieplnego, a przyczepa nie miała klimatyzacji ani wody - wyjaśnił komendant straży pożarnej w San Antonio Charles Hood. Poinformował, że 16 osób, w tym 12 dorosłych i czworo dzieci, przewieziono do pobliskich placówek medycznych.

Czytaj: Sąd okręgowy pod lupą CBA. Funkcjonariusze wkroczyli do akcji

Radna miejska Adriana Rocha Garcia określiła ofiary jako migrantów. Nie potwierdziły tego władze. Nie podały z jakiego pochodzili kraju. Jedynie minister spraw zagranicznych Meksyku Marcelo Ebrard poinformował, że dwie osoby, które trafiły do szpitala, pochodzą z Gwatemali.

Burmistrz San Antonio: Odpowiedzialni będą ścigani

Burmistrz San Antonio Ron Nirenberg nazwał odkrycie ciał „straszną tragedią”.

"Mieli rodziny i prawdopodobnie próbowali znaleźć lepsze życie. To jest po prostu straszna ludzka tragedia. (…) Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za narażenie tych ludzi na tak nieludzkie warunki będą ścigane i ukarane z pełną surowością prawa" – cytowała Nirenberga lokalna telewizja KSAT.

Według policji ofiarami śmiertelnymi byli zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w tym wielu młodych dorosłych.

Czytaj: Przesunięcie wyborów samorządowych. Polacy są zgodni

Tragednia w San Antonio. Zatrzymano trzy osoby

"Władze zostały zaalarmowane tuż przed godziną 18:00 czasu lokalnego, kiedy pracownik pobliskiego budynku usłyszał wołanie o pomoc" – mówił w CNN szef policji w San Antonio Bill McManus.

Jak dodał, trzy osoby zostały zatrzymane. Nie był jednak pewien, czy mają one związek z tragedią. Podkreślił, że śledztwo przejmie federalna agencja Homeland Security Investigations, która jest częścią agencji ds. imigracji i egzekwowania przepisów celnych.

Czytaj także:

Zełenski: To jeden z "najbardziej zuchwałych" zamachów w historii Europy.

Inflacja daje w kość, a będzie jeszcze wyższa. Polacy zaczynają ograniczać jedzenie

Milioner ma radę. "Nie żreć tyle mięsa" i nie jeździć na wakacje, wtedy będzie lepiej

G-7: nowe sankcje na Rosję i nowa broń do obrony powietrznej dla Ukrainy

Nawet 2,5 mln domów bez TVN, Polsatu, TV Puls i TV Trwam

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka