Najnowszy sondaż. PiS nadal ze sporą przewagą, opozycja w tyle

Najnowszy sondaż dla RMF FM i DGP ukazuje, że gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie, wygrałby je PiS ze sporą przewagą nad opozycją. (fot. Flickr)
Najnowszy sondaż dla RMF FM i DGP ukazuje, że gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie, wygrałby je PiS ze sporą przewagą nad opozycją. (fot. Flickr)
Z najnowszego sondażu United Surveys dla RMF FM i Dziennika Gazety Prawnej wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę – PiS miałby 10-punktową przewagę nad swoimi przeciwnikami.

Jaka frekwencja?

Z badania wynika, że w wyborach wzięłoby udział 52,3 procent respondentów. 46,3 procent badanych na pytanie, czy wzięliby udział w głosowaniu, odpowiedziało "zdecydowanie tak". Tylko 6 procent odparło: "raczej tak", zaś 45,3 procent uczestników sondażu nie poszłoby zagłosować.

Większą gotowość do głosowania wykazują mężczyźni (54 procent) niż kobiety (51 procent). Z badania wynika, że swój głos w wyborach oddałoby 55 procent respondentów z wykształceniem wyższym i 66 procent ankietowanych w przedziale wiekowym 60-69 lat.

PiS ze sporą przewagą

35,4 procent ankietowanych zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość, zaś na KO – 25 procent. Na 9,5 procent poparcia liczyć mogłaby Polska 2050. Tuż za nią znalazłaby się Lewica z wynikiem 8,9 procent. 5,1 procent badanych oddałoby swój głos na Konfederację. Reszta ugrupowań nie przekroczyłaby progu wyborczego. 

Dane pochodzą z trzech pomiarów United Surveys wykonanych na przestrzeni sześciu tygodni.


RB

Zobacz: 

Lubię to! Skomentuj124 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka