Niestety, Miedwiediew znów się odezwał. Zagroził całej Unii Europejskiej

Były prezydent Rosji twierdzi, że to nie Rosja odpowiada za ostrzelanie obiektu i zagroził europejskim państwom. fot. MSZ, Flickr, CC BY-ND 2.0
Były prezydent Rosji twierdzi, że to nie Rosja odpowiada za ostrzelanie obiektu i zagroził europejskim państwom. fot. MSZ, Flickr, CC BY-ND 2.0
Dmitrij Miedwiediew wypowiedział się na temat walk wokół Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Były prezydent Rosji twierdzi, że to nie Rosja odpowiada za ostrzelanie obiektu i zagroził europejskim państwom. Ostrzegł, że w "Unii Europejskiej są elektrownie jądrowe i tam też możliwe są wypadki".

Miedwiediew grozi atakami na elektrownie atomowe w UE 

"Kijowskie szumowiny i ich zachodni patroni wydają się gotowi stworzyć nowy Czarnobyl. Rakiety i pociski leżą coraz bliżej reaktora elektrowni jądrowej w Zaporożu i magazynów izotopów promieniotwórczych. Mówią, że to Rosja. To jest oczywista, 100-proc. bzdura nawet dla ogłupiałej rusofobicznej publiki" — napisał były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew na Telegramie.


"Co tu dużo mówić... Nie należy zapominać, że w Unii Europejskiej są elektrownie jądrowe. I tam też możliwe są wypadki" - podsumował Miedwiediew.

Enerhoatom: Kolejne ataki na elektrownię w Zaporożu

11 sierpnia ukraiński koncern Enerhoatom przekazał, że Rosjanie trzykrotnie ostrzelali teren elektrowni w Zaporożu. "Rosjanie po raz trzeci w czwartek ostrzelali okolice kontrolowanej przez siebie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej - informowali Ukraińcy. W ataku nikt nie został ranny. 


SW

Przeczytaj też:

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Nowe, bulwersujące informacje

Ekspert bije na alarm: Susza i ścieki to coraz bardziej niebezpieczna kombinacja

Kierowco, sprawdź, czy musisz zapłacić za radio w samochodzie. Grozi ci wysoka kara

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka