Wiec poparcia dla Rosji na Cyprze.
Wiec poparcia dla Rosji na Cyprze.

Rosjanie urządzili sobie paradę na cypryjskiej plaży. Nie zabrakło symbolu "Z"

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
22 sierpnia w Federacji Rosyjskiej obchodzone jest święto flagi państwowej. Z tego powodu na cypryjskiej plaży w Limassol wczoraj spotkali się prorosyjscy aktywiści. Demonstrujący okazywali pogardę wobec Ukrainy i NATO, wzywali do prawosławnego sojuszu Cypru z Moskwą.

Kilkadziesiąt osób utworzyło pochód z flagami Rosji w kształcie symbolicznej litery Z, czyli znaku rozpoznawczego agresji wojsk Władimira Putina na Ukrainie. "Rosyjscy rodacy i osoby publiczne Cypru przeprowadzili masową akcję świąteczną. Rozciągnęli 53-metrową flagę Federacji Rosyjskiej" - poinformowała Rada Koordynacyjnej Rosyjskich Rodaków Cypru (CSRC), cytowana przez agencję TASS.  

Czytaj: 

Ideolog Putina stracił córkę w zamachu. Wybuch samochodu pod Moskwą

„Wojna ludziom obojętnieje, mija już pół roku. Ale musimy pamiętać, że to nasza wojna”

Usyk znowu pokonał Joshuę. Wielki sukces ukraińskiego boksera

Wiec poparcia dla Rosjan na Cyprze

Aktywiści nazywali prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego "terrorystą". Na cypryjskiej plaży wykrzykiwali hasła: "Rosja, jesteśmy z tobą!", "Stop neonazizmowi razem z Rosją!", "Żadnego NATO na Ukrainie i Cyprze", "Cypr, Rosja, prawosławie". Jeden z zabierających głos w demonstracji podkreślił, że Cypr jest jednym z najbardziej przyjaznych państw dla Rosji. Podziękował też za wsparcie z okazji Dnia Flagi Narodowej i podkreślił ogromną rolę walki z "neonazimem" na Ukrainie. 

"Dlaczego kochają Rosję na odległość?"

Nagranie z Limassol obiegło sieć za sprawą wpisu doradcy szefa MSW Ukrainy, Antona Geraschenki. - Rosjanie rozłożyli 53-metrową rosyjską flagę w kształcie litery V i Z. Jestem zdezorientowany co do jednej rzeczy. Dlaczego tak namiętnie kochają Rosję z daleka? Dlaczego cierpią z tego powodu? - pytał. 

 

Wiec poparcia dla Rosji odbył się w białych klifach - to jedno z najbardziej obleganych miejsc na wyspie, położony na wschód od Limassol. Cypr - oprócz Grecji - to jedno z tych państw, które sprzeciwiają się wprowadzeniu ograniczeń wizowych dla obywateli rosyjskich. Wątpliwości w tej sprawie ma również kanclerz Olaf Scholz. 

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj34 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka