Podejrzani Damien Sanderson i Myles Sanderson, którzy są poszukiwani przez policję w związku z atakami nożem w James Smith Cree Nation, Saskatchewan, fot. RCMP
Podejrzani Damien Sanderson i Myles Sanderson, którzy są poszukiwani przez policję w związku z atakami nożem w James Smith Cree Nation, Saskatchewan, fot. RCMP

Brutalny atak nożowników w Kanadzie, jest wiele ofiar

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
W kanadyjskich prowincjach Saskatchewan, Manitoba i Alberta policja ściga dwóch mężczyzn, którzy atakowali nożem osoby na ulicach. 10 osób zmarło, a przynajmniej 15 osób trafiło do szpitali. Policja przypuszcza, że ofiar może być więcej. Trwa obława na nożowników, wiadomo już, kim są.

Atak nożowników w kanadyjskiej prowincji Saskatchewan

Do ataków doszło na terenie rezerwatu na północ od miejscowości Melford w Saskatchewan, gdzie mieszkają trzy grupy Indian Kri: James Smith Cree Nation, plemiona Chakastaypasin oraz społeczność Peter Chapman.

Zastępca komisarza Rhonda Blackmore z Royal Canadian Mounted Police poinformowała, że policja nie wyklucza, iż część rannych osób mogła samodzielnie pojechać do szpitala, w związku z tym ofiar może być więcej. Policja podawała wcześniej, że ofiary mogły być przypadkowe, jednak Blackmore powiedziała, że – jak się wydaje – część ofiar nie była przypadkowa, jednak obecnie nie można określić motywu sprawców.

Oświadczenie premiera Kanady Justina Trudeau

„Jestem zaszokowany i zdruzgotany z powodu przerażających ataków dziś na terenie James Smith Cree Nation i w Weldon, w Saskatchewan, w wyniku których życie straciło dziesięć osób, a rany odniosło znacznie więcej” - napisał premier Kanady Justin Trudeau. Zapewniając o pomocy ze strony rządu federalnego dodał, że „odpowiedzialni za dzisiejsze odrażające ataki muszą stanąć przed wymiarem sprawiedliwości”.

Premier zaapelował o ostrożność i przekazywanie informacji policji.

Policja opublikowała wizerunki sprawców

O 7:12 w niedzielę rano lokalnego czasu policja w Saskatchewan ogłosiła alert w związku z informacjami atakach nożem. 45 minut później Royal Canadian Mounted Police opublikowała nazwiska mężczyzn podejrzewanych o ataki, ich zdjęcia i numer rejestracyjny samochodu, którym mogą się poruszać.

To 31-letni Damien Sanderson i 30-letni Myles Sanderson. Podano, że poruszają się czarnym samochodem marki Nissan.


Alert zalecający pozostanie w domu, niepodchodzenie do podejrzanych osób, niezabieranie autostopowiczów i nie podawanie gdzie zauważono patrole policyjne rozszerzono po południu na sąsiednie prowincje – Manitobę i Albertę.

Cały czas trwają poszukiwania, nie wiadomo, czy napastnicy zmienili samochód i RCMP zaapelowała o ostrożność.

ja


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj29 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka