Osada Gambell na Alasce. Tam dotarli Rosjanie, którzy uciekli morzem przed mobilizacją. Fot. Wikipedia
Osada Gambell na Alasce. Tam dotarli Rosjanie, którzy uciekli morzem przed mobilizacją. Fot. Wikipedia

Rosjanie uciekają nawet tam przed mobilizacją. Niewiarygodne, gdzie przypłynęli

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Dwójka Rosjan postanowiła uciec przed mobilizacją. To, na jaki pomysł wpadli, może szokować. Ze strachu o własne życie, zagrożone na froncie wojennym, przepłynęli ze wschodniego wybrzeża Rosji aż na Alaskę. Teraz proszą Stany Zjednoczone o azyl.

Dwóch rosyjskich śmiałków postanowiło przepłynąć niewielką łodzią aż 300 mil morskich po Morzu Beringa, by dostać się na Alaskę. Wystartowali z Egwiekinot w północno-wschodniej Rosji. Ostatecznie zacumowali przy Wyspie Świętego Wawrzyńca w pobliżu Gambell i wypełnili swoje założenia. 

Ukraińcy szturmują okupowane tereny. Pokazali "zabójczą" drogę do celu

Ekstremalna ucieczka 

O wszystkim lokalne władze poinformowały straż przybrzeżną. Natomiast społeczność na wyspie skontaktowała się z senatorem z Alaski Danem Sullivanem. Rosjanie poinformowali napotkanych mieszkańców na Alasce, że uciekają przed mobilizacją. 

"Biorąc pod uwagę obecne podwyższone napięcie z Rosją, senator Sullivan zadzwonił następnie do sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) i rozmawiał z nim, jak również z innym wysokim urzędnikiem DHS. Od tych telefonów, straż przybrzeżna reaguje i przechodzi przez proces, aby określić czy te osoby będą dopuszczone do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych" - podkreśliło w oświadczeniu biuro Sullivana. 

Konfederacja zorganizowała debatę o fuzji Orlenu z PGNiG. Nagle Tytko usłyszał zarzut

Mapa podróży Rosjan 

Dwóch mężczyzn, przybyłych z Rosji w łodzi, zostało zatrzymanych w Gambell i są teraz w Anchorage, gdzie zajmują się nimi władze federalne - przekazał lokalnym mediom gubernator Mike Dunleavy.

- Nie przewidujemy ciągłego strumienia osób z Rosji. Nie mamy żadnych wskazówek, że tak się stanie, więc to może być jednorazowy przypadek - uspokoił opinię publiczną na Alasce. 

Miliardy euro dla Polski zatwierdzone przez Brukselę. Stawia jednak warunek ws. LGBT


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka