Ukraińcy szturmują okupowane tereny. Pokazali "zabójczą" drogę do celu

System Buk sieje też spustoszenie na froncie.
System Buk sieje też spustoszenie na froncie.
Ukraińcy prowadzą dalej działania kontrofensywne, odbijając z rąk wroga kolejne okupowane tereny. W sieci pojawił się kolejny spektakularny film z frontu, który pokazuje skalę niebezpieczeństwa, na jaką narażeni są wojskowi.

Ukraińska armia jest nie do zatrzymania

Ukraińcy robią postępy wzdłuż Dniepru i zmierzają do miasta Nowa Kachowka, która jest ważna dla Rosji ze względów strategicznych. Na Twitterze pojawiły się nagrania z pola bitwy w obwodzie chersońskim.

Na filmach można zobaczyć, w jakich warunkach przemieszczają się wozami pancernymi żołnierze Ukrainy oraz ostrzał z ukraińskiego systemu wyrzutni rakiet Buk wycelowany w oddziały wroga.

 

Minister obrony Ukrainy skomentował groźby z bronią nuklearną. "To nie druga armia świata"

Armia: w mniej niż tydzień wyzwolono 400 km kw. Chersońszczyzny

Od początku października Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły ponad 400 km kw. obwodu chersońskiego na południu kraju - poinformowała w czwartek rzeczniczka ukraińskiego dowództwa operacyjnego Południe Natalia Humeniuk. Jak dodała, zmobilizowani Rosjanie już stali się mięsem armatnim wykorzystywanym na południu Ukrainy.

"Zmobilizowani Rosjanie nie są dobrze przygotowani, na froncie pełnią rolę mięsa armatniego. Jako głównych jednostek Rosjanie używają sił powietrznodesantowych. Na południe Ukrainy sprowadzono nowe siły armii rosyjskiej, ponieważ walki tam będą trudne i długotrwałe" - powiedziała Humeniuk. 

Morawiecki zaprasza Trzaskowskiego do rozmów. Pojedynek liderów na Twitterze

"Żołnierze rosyjscy są ściśnięci między naszymi jednostkami, są w kotle i nie mogą się z niego wydostać" - dodała. Wskazała, że ukraińska armia oferuje Rosjanom wyjście z sytuacji, jakim jest złożenie broni i poddanie się.

"Sukcesy naszej armii są przekonujące, już wyzwolono 400 km kwadratowych obwodu chersońskiego, a nadal idziemy do przodu" - zapewniła rzeczniczka.  

Prezes NBP uspokaja: nie grozi nam recesja, inflacja pod kontrolą. Jest jeden problem

SW


Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka