Taka część Polaków wywiesi biało-czerwoną flagę z okazji Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to okazja do manifestowania patriotyzmu.
Narodowe Święto Niepodległości to okazja do manifestowania patriotyzmu.
Około jedna trzecia Polaków postanowi wywiesić flagę z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które przypada dziś - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Głównie wybieramy świętowanie 11 listopada w gronie najbliższych.

Największa część respondentów pytanych, w jaki sposób będzie obchodzić święto 104. rocznicy odzyskania niepodległości, odpowiedziała, że spędzi ten czas z rodziną w domu - to 33 proc. deklaracji. Prawie 32 proc. wywiesi tego dnia biało-czerwoną flagę. To w większym stopniu zwolennicy rządzącego PiS (43 proc.), niż opozycji (27 proc.). 

Kwestią czasu jest wyzwolenie Chersonia. Ukraińcy celowo robią jedną rzecz

Są tacy, którzy w ogóle nie chcą świętować 

Pójście do kościoła na mszę w intencji ojczyzny zadeklarowało 10,8 proc. badanych. Co 14 osoba - 7,1 proc. - stwierdziła w badaniu pracowni, że nie będzie w ogóle świętować 11 listopada. Tak wskazały głównie osoby, które deklarują, że są zwolennikami opozycji lub niemający sprecyzowanych preferencji politycznych.

Udział w uroczystościach patriotycznych w swojej okolicy planuje 6,9 proc., wyjazd na przedłużony weekend - 5,2 proc., start w imprezie sportowej, takiej jak np. Bieg Niepodległości – 3,4 proc.

Co setna osoba (1 proc.) zamierza wziąć udział w Marszu Niepodległości w swojej okolicy, a 0,7 proc. badanych odpowiedziało "nie wiem". 

Ukraina ze specjalnym spotem w Święto Niepodległości. Wyraz wdzięczności wobec Polski

Marsz Niepodległości 2022

Tegoroczny pochód w stolicy Warszawy odbędzie się pod hasłem "Silny Naród - Wielka Polska". Marsz Niepodległości rozpocznie się ok. g. 14.30 -  wyruszy dokładnie z Ronda Dmowskiego, następnie uczestnicy przejdą Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego i dotrą na Błonia Stadionu Narodowego. 

Robert Bąkiewicz - organizator manifestacji - osiągnął sukces, bo Sąd Najwyższy przywrócił cykliczność marszu. W orzeczeniu z 20 października zdecydował o uchyleniu postanowienia Sądu Okręgowego i Sądu Apelacyjnego, które podtrzymywały zarządzenie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego ws. braku zgody na organizację Marszu Niepodległości. - Cykliczność marszu została przywrócona - mówił Bąkiewicz. Jego Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje największą demonstrację 11 listopada na ulicach Warszawy od 2011 roku. 

GIS nie dowierzał po zbadaniu składu, suplement wycofany. Spożycie daje “twarde” efekty


GW

Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura