Nagranie z Przewodowa. Zniszczenia i ogromny krater

Przewodów leży zaledwie kilka kilometrów od granicy z Ukrainą.
Przewodów leży zaledwie kilka kilometrów od granicy z Ukrainą.
Na terenie punktu skupu zboża w Przewodowie spadła jedna lub dwie rosyjskie rakiety - donoszą lokalne media z województwa lubelskiego. Na filmie z miejsca zdarzenia widać zniszczony traktor i ogromny krater.

Ostrzał Ukrainy

Zgłoszenie pożaru wpłynęło do polskich służb ok. g. 15.40 7 km od granicy z Ukrainą. W tym czasie nasz sąsiad był ostrzeliwany rakietowo przez Rosję - Moskwa wysłała ponad 100 pocisków, część przechwyciła ukraińska obrona przeciwlotnicza. W Polsce miały spaść "zbłąkane" rakiety w przestrzeni powietrznej Ukrainy. Dokładnie w miejscowości Przewodów - w powiecie hrubieszowskim, na terenie województwa lubelskiego. Nie żyją dwie osoby - podała agencja AP. 

Sojusznicy Polski reagują na pilną sytuację. Są gotowi do solidarnej obrony

Film z Przewodowa

Na 9-sekundowym filmie z miejsca, gdzie miały spaść rakiety, widać ogromny krater i zniszczony ciągnik. Obok leży przewrócona na bok przyczepa. 

  

Niepokojący komunikat rzecznika rządu. Pojawiają się nieoficjalne informacje o wybuchu

USA konsultują się z Polską 

W tej chwili przedstawiciele polskiego rządu są w kontakcie z amerykańską administracją. Wieczorem we wtorek odbywa się ponadto specjalne posiedzenie Rady Ministrów. Departament Stanu USA bada sytuację w Polsce, podobnie jak Pentagon nie potwierdza jeszcze, że doszło do ataku kraju członkowskiego NATO. Rosyjskie MON twierdzi, że to nie ich rakieta trafiła w nasz kraj i sugeruje jak zwykle w takich przypadkach, że doniesienia są "prowokacją", wymierzoną w Moskwę. 

Co się wydarzyło w Przewodowie? Generałowie studzą emocje


GW

Lubię to! Skomentuj74 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka