Niepokojący komunikat rzecznika rządu. Pojawiają się nieoficjalne informacje o wybuchu

Piotr Mueller, rzecznik rządu.
Piotr Mueller, rzecznik rządu.
Jedna z rosyjskich rakiet miała "zabłąkać" się na terytorium Polski i spaść na powiat hrubieszowski. Oficjalnie podaje się, że przyczyną wybuchu ognia w miejscowości Przewodów był pożar ciągnika. - Apeluję, żeby nie publikować niepotwierdzonych informacji - poprosił dziennikarzy rzecznik rządu Piotr Mueller.

- W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową premier w porozumieniu z prezydentem zwołał spotkanie w BBN. Apeluję, żeby nie publikować niepotwierdzonych informacji - powiedział Piotr Mueller, tłumacząc, dlaczego premier Mateusz Morawiecki zwołał dziś w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Nie ujawnia się jednak, czego dotyczą obrady. 

Miliony Ukraińców bez prądu. Efekt zmasowanych ataków rakietowych Rosjan 

Na spotkanie przybyli m.in. szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef MSZ Zbigniew Rau, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a także Dowódca Operacyjnych Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Komendant Główny Policji.

Pożar w Przewodowie. Widoczny krater

Według części dziennikarzy - m.in. Mariusza Gierszewskiego - sytuacja jest bardzo poważna. W Przewodowie doszło do eksplozji, w wyniku której zginęły dwie osoby. Na zdjęciach ze zdarzenia widoczny jest ogromny krater. Do pożaru doszło ok. g. 15.40. Agencja AP ustaliła w amerykańskim wywiadzie, że dwa pociski rosyjskie przeleciały nad terytorium Polski i zabiły dwie osoby. 


Wieś w województwie lubelskim jest oddalona o 7 kilometrów od granicy z Ukrainą. - Przyczyny tego zdarzenia nie są znane w tej chwili - przekazał Radiu Lublin rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, st. kpt. Marcin Lebiedowicz. 

Premier Morawiecki w trybie pilnym zwołał ważne spotkanie. Chodzi o obronność 

Wybuch na plac suszarni

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na placu suszarni. Faktycznie po przyjeździe potwierdzamy, że coś takiego się stało. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. W tej chwili zabezpieczamy miejsce zdarzenia i oświetlamy teren akcji - przekazał. 

W Przewodowie mają przebywać policjanci, prokuratorzy i wojsko. Obok ciągnika widoczny jest krater. Jeśli to prawda, byłby to efekt wybuchu rosyjskiej rakiety na terytorium Polski - państwa członkowskiego NATO. 

Donald Tusk może mieć poważne problemy. Grożą mu nawet trzy lata więzienia


GW

Lubię to! Skomentuj161 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka