Rozpoczęcie VII Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości

22 i 23 listopada rozpocznie się 7. edycja Open Eyes Economy Summit 2022. fot. materiały prasowe
22 i 23 listopada rozpocznie się 7. edycja Open Eyes Economy Summit 2022. fot. materiały prasowe
W najbliższych dniach, 22 i 23 listopada rozpocznie się 7. edycja Open Eyes Economy Summit 2022. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Dzięki hybrydowej formule, będzie można uczestniczyć w nim zarówno stacjonarnie, jak i online. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie wiarygodność oraz jej odzwierciedlenia w życiu społeczno-gospodarczym i politycznym. Podczas Kongresu będzie miała miejsce prezentacja finalnych wniosków z opracowanego raportu “Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”.

Program OEES 2022

W tegorocznych blokach programowych FIRMA-IDEA, MIASTO-IDEA i MARKA – KULTURA zaplanowano 7 ścieżek tematycznych, takich jak: Wiarygodność ekonomiczna; Prawa człowieka w biznesie; Klimatyczna regeneracja miast; Młodzi w mieście; Green Deal – energia, żywność, zdrowie; Design thinking w transformacji ku nieznanemu; Open Eyes to Ukraine. Program wypełnia ponad 80 paneli i dyskusji programowych, a wśród nich znajdują się także sesje specjalne, takie jak m.in.: Szok energetyczny - przeczekanie czy dostosowanie? - z udziałem ambasadorów państw, które objęły patronat nad OEES, w tym Ambasadorem Litwy, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Dekarbonizacja przemysłu – neutralność klimatyczna i transformacja energetyczna wobec widma kryzysu - z udziałem przedstawicieli EKES i reprezentantami największych polskich firm i międzynarodowych koncernów, sesja Zboże - złoto 2022 roku - na temat funkcjonowania światowego łańcucha dostaw, Filantropia w obliczu kryzysów - z udziałem przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń, czy wreszcie Prawdziwe znaczenie „S”, czyli czego nie wyczytasz w raporcie ESG - odświeżone, krytyczne i inspirujące spojrzenie na ESG.

Prelegenci i partnerzy OEES 2022

W tegorocznym kongresie weźmie udział rekordowa liczba prelegentów - ponad 260 mówców z Polski i zagranicy oraz rekordowa liczba uczestników - spodziewamy się niemal 5000 osób, które wezmą udział w Kongresie stacjonarnie i online. OEES jest także wspierany przez liczne instytucje partnerskie ze świata biznesu i świata nauki oraz największe podmioty rynkowe. Staramy się budować rzetelne forum wymiany doświadczeń i opinii poprzez długoletnie partnerstwa oparte na wspólnym uczeniu się wyzwań zrównoważonego rozwoju - wskazuje Dyrektor Zarządzająca OEES, Kinga Taćkiewicz. 

Swoją obecność na OEES potwierdzili m.in.: Rafał Brzoska – InPost, Paweł Wojciechowski – b. Minister Finansów; Marta Petka-Zagajewska – PKO Bank Polski; Anna Rulkiewicz – Grupa LUX MED, Marcin Wiącek – Rzecznik Praw Obywatelskich, Katarzyna Łażewska-Hrycko – Główny Inspektor Pracy; dr Małgorzata Bonikowska – Prezes THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych; Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Gdańska; Marcin Olender – Public Policy and Government Relations Manager, Google; prof. dr hab. Piotr Sztompka – Uniwersytet Jagielloński. Do grona Partnerów dołączyli z kolei m.in.: Miasto Kraków, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ING Bank Śląski, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, BNP Paribas Bank Polska, Santander Bank Polska czy Google.

Premiera “Indeksu wiarygodności ekonomicznej Polski”

Kluczowym elementem 7. edycji kongresu będzie prezentacja finalnych wniosków z pełnego raportu “Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”, przygotowanego w grupie ekonomistów pod przewodnictwem prof. dr. hab. Jerzego Hausnera. “Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski” przygotowano w odniesieniu do 7 obszarów: praworządność i bezpieczeństwo obrotu gospodarczego, merytokracja; swoboda działalności gospodarczej; finanse publiczne i system podatkowy; stabilność systemu finansowego i pieniądza; ochrona i bezpieczeństwo pracy; jakość usług publicznych i infrastruktury publicznej; respektowanie zobowiązań międzynarodowych, a także w ramach 29 wymiarów oceny.

O ostatecznym wyniku decydowało łącznie 150 różnych wskaźników, pochodzących z różnorodnych krajowych i międzynarodowych baz danych. Badanie tych wskaźników wyraźnie pokazało, że w latach 2015-2021 (a zwłaszcza w latach 2019-2021) wiarygodność ekonomiczna Polski uległa znacznemu obniżeniu. O tym, jaki ma to wpływ na naszą gospodarkę oraz co można z tym zrobić będą rozmawiać eksperci w panelach dyskusyjnych podczas drugiego dnia kongresu. 

—
 Pełny program i rejestracja na VII Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit dostępne są na stronie www.kongres.oees.pl.


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka