Nowy trop na drodze do nazistowskiego skarbu. Upubliczniono tajny dokument

Holandia szuka nazistowskiego skarbu. Źródło: National Archives
Holandia szuka nazistowskiego skarbu. Źródło: National Archives
W Holandii upubliczniono mapę, która ma prowadzić do skarbu nazistów. Zarys wykonano 78 lat temu, jednak dopiero teraz zdecydowano się go upublicznić. Annet Waalkens z National Archives tłumaczy, że są to fanty z napadu na bank w mieście Arnhem.

Skarb owiany legendą

Naziści na terenach niemal całej Europy poukrywali skarby. Złoty pociąg czy Bursztynowa komnata to tylko jedne z wielu historii opowiadających o ukrytym skarbie nazistów.

Teraz światło dzienne ujrzała mapa, która ma doprowadzić do fantów zrabowanych podczas napadu na bank w mieście Arnhem.

Holandia będzie szukać nazistowskiego skarbu 

Media w Holandii rozpisują się na temat kolejnej nazistowskiej tajemnicy. Wszystko za sprawą upublicznienia mapy, która przedstawia region Betuwe w holenderskim Gelderland. Wskazana na niej droga ma prowadzić do skarbu zakopanego po napadzie nazistów na bank w mieście Arnhem.

Podczas obrony Arnhem doszło do eksplozji w oddziale Rotterdamsche Bank na Velperweg. Niemieccy żołnierze wkładali łupy do swoich płaszczy na miejscu zdarzenia - opowiedziała Annet Waalkens z National Archives.

Jaki skarb czeka na poszukiwaczy? 

Zdaniem Annet Waalkens z National Archives zrabowane kosztowności zostały schowane przed zakopaniem do skrzynek z amunicją.

Wśród drogocennych łupów miałyby znaleźć się m.in. zegarki, diamenty i inne kosztowności.

Przypomnijmy, że w przeszłości już kilka razy próbowano odnaleźć nazistowski skarb, ale bezskutecznie. Jedna z historii miała miejsce nawet w Polsce, gdzie poszukiwacze próbowali odnaleźć złoty pociąg w Wałbrzychu. 

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości