Władimir Putin i Giennadij Ziuganow, szef frakcji komunistów. Fot. Duma Państwowa
Władimir Putin i Giennadij Ziuganow, szef frakcji komunistów. Fot. Duma Państwowa

Putin na spotkaniu z komunistą. Tak Rosjanie piorą mózgi dzieciom z Donbasu

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Władimir Putin spotkał się z Giennadijem Ziuganowem, szefem Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej. Rosyjski dyktator słuchał zapewnień o swojej nieomylności, jak też o postępach w indoktrynowaniu ukraińskich dzieci z Donbasu. Teraz uczniowie z okupowanych terenów wysłuchują historii o "bohaterach" z Kremla.

Formalnie tematem spotkania Władimira Putina z Gienaddijem Ziuganowem były tematy obronności i bezpieczeństwa kraju. Prezydent Rosji współpracuje od lat z frakcją komunistów. To ona przedstawiła w Dumie Państwowej projekt uchwały, która uznawała za konieczne przejęcie kontroli nad tzw. Doniecką i Ługańską Republiką Ludową, co też miało miejsce w dekrecie Putina z lutego 2022 roku. 

Putin o roli rosyjskich komunistów

Putin pogratulował Ziuganowowi 30-lecia działalności frakcji. Mówił, cytowany przez rosyjski parlament, jak ważną rolę pełnią komuniści w rosyjskim życiu politycznym. Zauważył, że nie ma między ośrodkiem prezydenckim a partią Ziuganowa różnic w zakresie obronności. - Mam nadzieję, że jako znacząca część ruchu patriotycznego w kraju Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej będzie nadal pełnić tę rolę. Wnosi istotny wkład w dyskusję polityczną, w poszukiwanie najbardziej akceptowalnych i racjonalnych rozwiązań dla rozwoju kraju w sferze społecznej, w gospodarce, w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa – tutaj nigdy nie mieliśmy sprzeczności w ogóle. Moim zdaniem jest odwrotnie: Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej bardzo często szła naprzód i zadawała władzom wszystkich szczebli pytania dotyczące wsparcia i bezpieczeństwa naszego kraju, zarówno dzisiaj, jak iw przyszłości. A teraz, oczywiście, nasz dialog jest podwójnie, a nawet potrójnie żądany - stwierdził na spotkaniu prezydent Federacji Rosyjskiej.  

Wynaradawiają ukraińskie dzieci

Ziuganow - oprócz wychwalania rozmówcy - przekazał istotne informacje o tym, jak traktowane są w Rosji wywiezione dzieci z Donbasu. Kreml chce je zindoktrynować i pozbawić ukraińskiej tożsamości narodowej. - Praca z dziećmi: uczniami, nauczycielami ma wyjątkowe znaczenie: wiele mózgów zostało tam "wypranych" z powodu tej brudnej, nazistowskiej propagandy. Wiesz, za dwa tygodnie to są inne dzieci: Plac Czerwony, Kreml, Wystawa Osiągnięć Gospodarki Narodowej, miejsca chwały wojskowej, Katedra Chrystusa Zbawiciela - i wyjeżdżają odnowione - opisywał komunista. - Przyjęto 12 tys. dzieci - wyliczał Ziuganow. 

- Walka z nazistami, faszystami dzisiaj, moim zdaniem, nabiera fatalnego znaczenia. Pracowałem w Radzie Europy przez 20 lat, nigdy nie wyobrażałem sobie, że Europa może tak bardzo ulec Amerykanom, ale oni po prostu stali się bezczelni. Mam nadzieję, że jesteśmy zobowiązani wygrać i wygramy - zapewnił Putina szef Komunistycznej Partii FR. 

- Tak będzie - skwitował wystąpienie Ziuganowa prezydent Rosji. 

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj23 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka