Harris o wizycie Morawieckiego: Polska jest przywódcą ws. Ukrainy

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 70
Wiceprezydent USA Kamala Harris w mediach społecznościowych odniosła się do spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Jej zdaniem, Polska i jej szef rządu przewodzą w udzielaniu pomocy Ukrainie atakowanej przez Rosję.

"Podziękowałam Morawieckiemu za przywództwo"

- Podziękowałam dziś polskiemu premierowi Morawieckiemu za przywództwo Polsce w sprawie Ukrainy, bezpieczeństwa energetycznego i klimatu oraz potwierdziłam żelazne zobowiązanie Ameryki wobec NATO - komentowała na Twitterze Kamala Harris. 

- Demokratyczne wartości obu naszych narodów są podporą silnego i trwałe partnerstwa - dodała wiceprezydent Stanów Zjednoczonych. 

 


Rozmowa Morawieckiego z Harris 

Ponad godzinę trwała rozmowa w Białym Domu między Mateuszem Morawieckim a Kamalą Harris. Dotyczyły m.in. Ukrainy, wschodniej flanki NATO, zagrożenia ekspansją Chin, a także bezpieczeństwa energetycznego - w tym amerykańskich inwestycji w Polsce. USA mają wybudować w naszym kraju elektrownię atomową. Morawiecki mówił, że Polska złożyła ofertę strategicznego, ścisłego sojuszu z Ameryką, który obejmuje zarówno współpracę w powstrzymywaniu Rosji, ale też "przyszłych zagrożeń" - w tym związanych z Chinami. 

 


Fot. Kamala Harris i Mateusz Morawiecki/KPRM

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka