(Nurkowie wydobyli skarb z Bałtyku. Fot. Facebook/IMMH)
(Nurkowie wydobyli skarb z Bałtyku. Fot. Facebook/IMMH)

Łowcy skarbów zachwyceni. Fascynujące odkrycie na Bałtyku

Redakcja Redakcja Odkrycia Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Niemieccy nurkowie wyłowili z Bałtyku skarb, który zatonął wraz ze zniszczeniem statku "Monte Olivia". Pod wodą znaleziono srebrne sztućce, talerze, czy motocykl z czasów II wojny światowej.

Skarb na dnie Bałtyku 

Międzynarodowe Muzeum Morskie w Hamburgu (IMMH) pochwaliło się, że podczas nurkowań w Bałtyku od listopada ubiegłego roku wydobyto setki srebrnych przedmiotów. Wśród skarbów znalazły się m.in. sztućce, talerze i karafki oraz inne przedmioty, takie jak motocykl z II wojny światowej.

Co ciekawe, skarb odkryto już w sierpniu 2022 roku podczas wyławiania zagubionych sieci rybackich w Kilonii. Trzymano jednak w tajemnicy to znalezisko - w obawie przez potencjalnymi szabrownikami i złodziejami. 


Skarby będzie można oglądać od 1 czerwca w hamburskim muzeum:

"Monte Olivia" zniszczona przez Brytyjczyków 

"Monte Olivia" to statek, który został oddany do użytku w 1925 roku dla Hamburg-Südamerican Dampfschifffahrts-Gesellschaft. Pierwotnie był przeznaczony dla transportu 2528 pasażerów i 369 członków załogi. 

W latach 1940-1945 "Monte Olivia" była używana jako statek mieszkalny dla niemieckiej marynarki wojennej, a przed zatonięciem - dokładnie 3 kwietnia 1945 roku w Kilonii - pełniła rolę wodnego szpitala. Za zniszczeniem "Monte Olivia" stały brytyjskie bombowce. Statek wyłowiono rok po zatonięciu i od razu zezłomowano. 

MP

(Nurkowie wydobyli skarb z Bałtyku. Fot. Facebook/IMMH)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj6 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości