Wielkie zmiany u ustępującej premier Finlandii. Sanna Marin podjęła ważną decyzję

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Piękna premier Finlandii, która tak mocno wspierała Ukrainę, niedawno przegrała wybory i musi zakończyć misję kierowania rządem. Teraz Sanna Marin poinformowała wyborców o tym, że rozwodzi się z mężem.

- Złożyliśmy razem podanie o rozwód. Jesteśmy wdzięczni za wspólne 19 lat i za naszą ukochaną córkę. Jesteśmy nadal przyjaciółmi, bliskimi sobie i kochającymi rodzicami. W przyszłości będziemy spędzać czas jako rodzina. Mamy nadzieję, że uszanujecie naszą prywatność i więcej nie będziemy tego komentować - oświadczyła Sanna Marin w mediach społecznościowych.

image

Kim jest mąż Sanny Marin?

Sanna Marin z mężem poznała się w 2004 roku, jeszcze w czasach szkolnych. Markus Raikkonen to były piłkarz, który dziś żyje z inwestowania. Według fińskich mediów, wpływ na rozstanie pary miały szalone imprezy - filmiki niektórych z nich wyciekły do sieci latem 2022 r.

Liderka socjaldemokratów „ostro” – jak wówczas określano – bawiła się i tańczyła w gronie celebrytów oraz influencerów. Marin tłumaczyła, że oprócz sprawowania funkcji premiera, jest też młodą kobietą, która lubi imprezować w towarzystwie najbliższych znajomych. Portale plotkarskie w Finlandii nie dawały żyć małżeństwu szefowej rządu - publikowały zdjęcia Raikkonena w towarzystwie innych kobiet.

Przegrana w wyborach

Wspierająca Ukrainę i Wołodymyra Zełenskiego Marin podała się do dymisji 2 kwietnia, gdy jej partia socjaldemokratyczna przegrała wybory. 37-latka ustąpiła też z funkcji przewodniczącej ugrupowania. Marin pełni obowiązki premiera do czasu wyłonienia nowego przez zwycięską koalicję prawicową w Finlandii.

Fot. Sanna Marin/Instagram

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj13 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka