Zdjęcie: Materiały partnera
Zdjęcie: Materiały partnera

Cyfrowa Wyprawka dla Firm. Postaw na cyfryzację i rozwój z PFR

Redakcja Redakcja Cyfryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Coraz więcej firm mierzy się z wyzwaniami dotyczącymi zaplanowania procesu digitalizacji i transformacji cyfrowej w swoim przedsiębiorstwie. Z pomocą przychodzi Cyfrowa Wyprawka dla Firm, czyli kompleksowe kompendium wiedzy o cyfryzacji przygotowane przez zespół Polskiego Funduszu Rozwoju.

Postaw pierwszy krok w cyfrową przyszłość! Skorzystaj z Cyfrowej Wyprawki dla Firm

Przejście firmy na cyfryzację polega nie tylko na wdrażaniu narzędzi cyfrowych, ale przede wszystkim na wykorzystaniu ich do tworzenia większej wartości dla biznesu i klienta. Aby to osiągnąć, potrzebne jest ukierunkowane myślenie i uporządkowany proces. Odpowiedzią na to wyzwanie jest Cyfrowa Wyprawka dla Firm. To kompendium wiedzy o cyfryzacji dla Twojej firmy, które zawiera cztery kroki, pomagające przybliżyć firmę w stronę digitalizacji. Poniżej zostały przedstawione kroki, jakie przedsiębiorstwo może podjąć w kierunku dojrzałości cyfrowej.

  • 1 krok: Wypełnij Test Dojrzałości Cyfrowej i poznaj potencjał Twojej Firmy w obszarze cyfryzacji. Dostęp pod linkiem.
  • 2 krok: Przejrzyj kompendium materiałów Cyfrowej Wyprawki dla Firm z zakresu cyfryzacji procesów w firmie, kompetencji cyfrowych oraz nowych technologii. Dostęp pod linkiem.
  • 3 krok: Skorzystaj z narzędzi cyfrowych wspierających rozwój w obszarach: marketingu i sprzedaży, zarządzania przedsiębiorstwem, zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa, zarządzania kapitałem ludzkim oraz wsparcia procesów rozwoju produktu. Dostęp pod linkiem.
  • 4 krok: Sprawdź aktualne źródła finansowania cyfryzacji. Dostęp pod linkiem. 

W kompendium wiedzy znalazła się też m.in. aktualna lista Polskiej Sieci Hubów Innowacji Cyfrowych (tzw. EDIH-y). Ich rolą jest pomoc w zwiększaniu konkurencyjności firm poprzez zaawansowane doradztwo w wybranych procesach cyfryzacji. Tworzą je m.in. instytucje otoczenia biznesu, inkubatory przedsiębiorczości, dostawcy rozwiązań i zaplecza technologicznego, uczelnie i instytucje badawczo-rozwojowe. Aktualna lista instytucji znajduje się pod linkiem.


Już niedługo na stronie Cyfrowej Wyprawki dla Firm pojawi się również kanał partnerski, w ramach którego firmy będą miały możliwość skorzystania z wersji próbnych rozwiązań technologicznych z obszaru sprzedaży, marketingu, procesów biznesowych oraz kontroli jakości.

Co mieć na uwadze transformując firmę?

Należy pamiętać, że transformacja jest procesem złożonym, wymagającym przede wszystkim przemyślenia swojej działalności, identyfikacji potrzeb klienta lub własnych oraz reorganizacji procesów. Natomiast technologia, pomimo że otwiera wiele nowych furtek, powinna jest jedynie środkiem do celu, a nie celem samym w sobie.

Publikacja została przygotowana przez zespół Sieci Firm Przyszłości PFR. 

Program Sieć Firm Przyszłości PFR jest odpowiedzią na wyzwania przedsiębiorców w obszarach cyfryzacji, innowacji i transformacji energetycznej. Zespół PFR stworzył ofertę dla dużych firm, które chcą rozwijać kompetencje swoich pracowników, aby lepiej identyfikować wyzwania, usprawnić procesy planowania i wdrażania zmian. Więcej na stronie: https://pfrsa.pl/siecfirmprzyszloscipfr 

Strona Cyfrowa Wyprawka dla Firm: https://pfrsa.pl/cyfrowa-wyprawka

Komentarze