fot. Screenshot/PAP
fot. Screenshot/PAP

Nowy spot PiS uderza w Agnieszkę Holland. "To osoba związana z Tuskiem i PO"

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 135
Na platformie X (dawniej Twitter) opublikowany został nowy spot Prawa i Sprawiedliwości. Szef MON Mariusz Błaszczak mówi w nim o reżyserce Agnieszce Holland i jej najnowszym filmie "Zielona granica", który według ministra jest "paszkwilem obrażającym Wojsko Polskie i Straż Graniczną".

Błaszczak: Opozycja i celebryci obrażają polski mundur

"Film ludzi z zaplecza Tuska robi z polskiego wojska i funkcjonariuszy straży morderców i sadystów. To kłamstwa. Polscy obrońcy granic muszą mieć nasze wsparcie! Stańmy murem za polskim mundurem" - napisano na Twitterze PiS.

Wypowiedź Mariusza Błaszczaka ilustrują fragmenty filmów z granicy polsko-białoruskiej. Widzimy m.in. posła KO Franka Sterczewskiego i jego słynny rajd między funkcjonariuszami. Są też scenki z pizzą.

Przytoczono również słowa senatora Władysława Frasyniuka, który o żołnierzach SG powiedział wprost "Śmiecie".

Nowy spot PiS o filmie Agnieszki Holland

Dalej minister obrony narodowej mówi o filmie "Zielona granica", który za kilka dni trafi do polskich kin.

"Agnieszka Holland właśnie wypuszcza do kin paszkwil obrażający Wojsko Polskie i Straż Graniczną. Kim jest Agnieszka Holland? To osoba od lat związana z Tuskiem i PO" - mówi Błaszczak.

Na udowodnienie tej tezy zacytowano archiwalną wypowiedź reżyserki, która mówi, że popiera Platformę. Błaszczak pyta dalej retorycznie, czy ktokolwiek słyszał głos sprzeciwu wobec tego filmu ze strony polityków opozycji i sam sobie odpowiada, że nie, a  PO zaprosiła Agnieszkę Holland na "swoje wydarzenie polityczne Campus Polska".

#Murem za polskim mundurem

- Nie pozwolimy opozycji i jej celebrytom obrażać naszych żołnierzy i funkcjonariuszy - zapewnia szef MON.  - Jesteśmy murem za polskim mundurem - kończy swoją wypowiedź.

Ten spot to także aluzja do filmiku Platformy sprzed dwóch dni, w którym zarzucano PiS, że traktuje funkcjonariuszy SG przedmiotowo, a mur na granicy, jak ściankę do zdjęć.

ja

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka