Rosja planuje długą wojnę. Szojgu się wygadał

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 71
Rosja planuje do 2025 roku "osiągnąć zamierzone cele" - oznajmił dziś szef rosyjskiego MON Siergiej Szojgu. Współpracownik Władimira Putina nie skonkretyzował, na czym one polegają. Najprawdopodobniej chodzi o zakończenie inwazji i docelowo wygraną na Ukrainie.

Szojgu o planach do 2025 

- Sekwencyjna realizacja działań planu działania do 2025 r. umożliwi osiągnięcie zamierzonych celów - oznajmił dziś Siergiej Szojgu, cytowany przez Ria Novosti. Rosja w tej chwili zwiększa liczebność wojska i podnosi jego wartość bojową "dzięki dostawom nowoczesnej broni i doskonaleniu wyszkolenia żołnierzy, z uwzględnieniem doświadczenia specjalnej operacji wojskowej" - dodał. 


"Ożył" generał po ostrzale

Szojgu pokazał się dzisiaj na wideokonferencji, bowiem Rosjanie chcieli udowodnić, że dowódca Floty Czarnomorskiej Wiktor Sokołow żyje. Ukraińcy przeprowadzili atak 25 września na port w Sewastopolu - wówczas zginęło 34 oficerów, 105 zostało rannych, a Kijów podał, że jedną z ofiar był dowódca Floty Czarnomorskiej. Sokołow na połaczeniu wyglądał, jakby był w mundurze, leżąc na szpitalnym łóżku.  


- Sokołowa pokazano na spotkaniu z Szojgu. Połączył się poprzez łącze wideo - komentowała Nexta. 

 

 

Fot. Narada z Siergiejem Szojgu/Twitter @Nexta 

GW
Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka