Ten sondaż potwierdza przewagę PiS. Zmiana na podium

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 94
Konfederacja w najnowszym notowaniu Social Changes dla wpolityce.pl wróciła na podium. Pierwsze miejsce ciągle okupuje PiS z dość dużą przewagą nad Koalicją Obywatelską.

PiS na czele 

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je PiS z wynikiem 39 proc. Notowania partii rządzącej nie drgnęły od ostatniego pomiaru pracowni. Druga jest Koalicja Obywatelska. Na ugrupowanie Donalda Tuska zamierza oddać głos 30 proc. respondentów, czyli również bez zmian. 


Wysoka frekwencja w sondażu

Konfederacja wyprzedziła Trzecią Drogę - formację Sławomira Mentzena poparło 10 proc. pytanych, co oznacza wzrost o 1 pkt. proc. Lewica traci 1 pkt. proc. i może liczyć na 9 proc. Taki sam wynik zaliczyła Trzecia Droga, co oznacza wzrost o 1 punkt procentowy. Poparcie dla Bezpartyjnych Samorządowców jest nadal bez zmian i wynosi 2 proc.

Zaskoczeniem może być deklarowana frekwencja, bowiem wynosi aż 71 proc. - wzrost o 2 pkt. proc. 

Badanie Social Changes dla wpolityce.pl zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 22 do 25 września 2023 roku na panelu internetowym na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1052 osób.).  

Tak przedziały poparcia dla partii przed finiszem kampanii opisał politolog Marcin Palade: Fot. Jarosław Kaczyński i Donald Tusk/PAP/Canva

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka