Zdjęcie: Materiały prasowe KGHM
Zdjęcie: Materiały prasowe KGHM

KGHM pomoże szkolić jednostki WOT

Redakcja Redakcja Bezpieczeństwo Narodowe Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
KGHM podpisał list intencyjny o współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej – dotyczy on wspólnych przedsięwzięć komunikacyjnych i szkoleń z zakresu obronności. Porozumienie zakłada również współdziałanie kadry instruktorskiej i działania promocyjne służby wojskowej.

Jak wskazano w komunikacie prasowym spółki, celem porozumienia pomiędzy KGHM i WOT jest "współpraca dotycząca wzmacniania zdolności obronnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wsparcie promocyjne działań Wojsk Obrony Terytorialnej".

– Kwestie dotyczące obronności i troska o bezpieczeństwo to w obecnych czasach sprawy kluczowe, również dla KGHM. Warto podkreślić, że wśród żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej znajdują się również nasi pracownicy. Ta współpraca z jednej strony daje nam nowe perspektywy rozwoju, a z drugiej dotyka najważniejszych wartości i etyki. Wspieramy tych, dla których bezpieczeństwo współobywateli jest zobowiązaniem oraz misją – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.


Z kolei płk Krzysztof Stańczyk, cz.p.o Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej podkreślał, że współpraca WOT i KGHM obejmie również wymianę doświadczeń, a w szczególności budowanie świadomości w kontekście zagrożeń dla strategicznej infrastruktury spółki.

KGHM wspiera również inne inicjatywy

W ostatnim czasie miedziowa spółka nawiązała współpracę również z Wojskami Obrony Cyberprzestrzeni oraz Centrum Weterana działań Poza Granicami Państwa. Spółka podkreśla, że jej priorytetem i główną wartością w odniesieniu do pracowników, środowiska, jak i mieszkańców Zagłębia Miedziowego jest bezpieczeństwo. Firma promuje kulturę bezpiecznej pracy opartej na szkoleniu pracowników, wdrażaniu innowacyjnych technologii oraz systemów zarządzania bezpieczeństwem.

Miedziowa spółka angażuje się również w inicjatywy lokalne związane z promocją wolontariatu czy inicjatyw prospołecznych, w tym z obszaru bezpieczeństwa, dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego i całej Polski. W październiku KGHM i Centrum Weterana zorganizowali w Zagłębiu Miedziowym Bieg Pokoju z okazji przypadającej w tym roku 70. rocznicy pierwszego uczestnictwa polskich Sił Zbrojnych w misjach międzynarodowych.

Żołnierze WOT szkolą się obecnie w ramach osiemnastu brygad obrony terytorialnej. W bezpośredniej podległości Dowództwa WOT pozostają również: Centrum Szkolenia WOT w Toruniu, Centrum Łączności i Informatyki w Zegrzu oraz Szkoła Podoficerska SONDA. Formacja opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy wstępując w jej szeregi nie muszą rezygnować ze swoich dotychczasowych aktywności. Na potrzeby szkolenia żołnierzy TSW wdrożono innowacyjny trzyletni system szkolenia, który skonstruowany jest w taki sposób, by umożliwić pogodzenie życia osobistego i zawodowego ze służbą wojskową.

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo