Przez Europę przelewa się fala antyizraelskich protestów. Fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
Przez Europę przelewa się fala antyizraelskich protestów. Fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Żydówka dźgnięta nożem w swoim domu. Na drzwiach namalowano swastykę

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 66
30-letnia Żydówka została dwukrotnie dźgnięta nożem w swoim domu w 3. dzielnicy Lyonu w sobotę po południu – podała stacja BFM TV. Na drzwiach jej domu namalowano swastykę.

30-letnia Żydówka dwukrotnie dźgnięta nożem w Lyonie

Ofiara napaści została przetransportowana do szpitala przez pogotowie z dwiema krwawiącymi ranami brzucha. Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wydarzeń doszło w dzielnicy Montluc, w 3. dzielnicy Lyonu. Według zeznań ofiary ubrany na ciemno mężczyzna z zamaskowaną twarzą zapukał do jej domu, a następnie zaatakował ją nożem, zadając dwie rany kłute, po czym uciekł. W tym samym czasie na drzwiach jej mieszkania namalowano swastykę.


"Możliwy motyw antysemicki"

Przy wejściu do mieszkania ofiary wisiała mezuza, oznaka wyznawców judaizmu. Prokuratura w Lyonie wszczęła śledztwo w związku z usiłowaniem zabójstwa, wskazując na „możliwy motyw antysemicki”.

„Taki przypływ przemocy jest nie do skomentowania. Całe moje wsparcie dla ofiary i jej bliskich” – napisał mer Lyonu Gregory Doucet na platformie X (dawniej Twitter).


"Ofiara, jej rodzina i społeczność żydowska są zszokowani"

„Ofiara, jej rodzina i społeczność żydowska są zszokowani. Pomiędzy słowami i napisami jest przestrzeń do czynów. (...) Otwierając drzwi, do dziś we Francji nie wiedzieliśmy, że możemy stać się ofiarą ataku antysemickiego, który może być równoznaczny z usiłowaniem morderstwa” – powiedział w stacji BFMTV prawnik ofiary Stephane Drai. Adwokat poinformował, że zostanie złożona skarga w związku z „usiłowaniem zabójstwa”.


KW

Źródło zdjęcia: Przez Europę przelewa się fala antyizraelskich protestów. Fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka