fot. PAP
fot. PAP

Opozycja rośnie w siłę. Nowy sondaż nie pozostawia złudzeń

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
PiS nieznacznie zyskuje poparcie, ale gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to opozycja mogłaby zwiększyć swój stan posiadania - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

PiS nieznacznie zyskuje, ale nie rządziłby samodzielnie

Według najnowszego sondażu na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 33,2 proc. badanych. W porównaniu z badaniem z drugiej połowy października to wzrost poparcia o 0,4 pkt proc. Przypomnijmy jednak, że w wyborach parlamentarnych partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła około 35 proc. głosów.

Na drugim miejscu sondażu znalazła się Koalicja Obywatelska. Na największą partię opozycyjną chce zagłosować 30,4 proc. ankietowanych. To wzrost poparcia o 0,5 pkt proc. To wynik zbliżony do tego, który partia Donalda Tuska zyskała w wyborach.


Lewica zyskuje, ale Trzecia Droga traci

Na trzecim miejscu znalazłaby się Trzecia Droga. Partia zanotowała wynik na poziomie 16,1 proc. To znacznie więcej niż w wyborach parlamentarnych, ale sojusz Polski 2050 i PSL odnotował spory spadek - o 2,6 pkt proc. - w porównaniu z październikowym sondażem.

Według badania na Nową Lewicę zagłosowałoby natomiast 8,5 proc. ankietowanych - o 3,1 pkt proc. więcej niż w poprzednim sondażu.

Słaby wynik zanotowała Konfederacja. Na prawicową partię głos chciałoby oddać 6 proc. ankietowanych (o 0,5 pkt proc. mniej niż w październikowym sondażu). Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach ta formacja zdobyła ponad 7 proc. głosów.

Pozostałe formacje mogłyby liczyć na marginalne poparcie.

MB

Fot. Liderzy zjednoczonej opozycji. Źródło: PAP/Paweł Supernak

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj40 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka