fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Trump chce mieć "żelazną kopułę", jak Izrael. Wydawał dziwne odgłosy podczas wiecu

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Donald Trump podczas wiecu wyborczego w New Hampshire próbował wyjaśnić, jak działa system obrony przeciwrakietowej. Zrobił to wraz z efektami dźwiękowymi. Prawie jak Michael Winslow, grający w "Akademii Policyjnej" postać Larvelle'a Jonesa.

Donald Trump: ding, ding, ding, ding, boom

Były prezydent USA obiecał zbudować system "żelaznej kopuły" podobny do tego stosowanego w Izraelu, po czym próbował opisać go w działaniu.

- Krzyczą "rakieta wystrzelona!" i słyszysz dzwonek, to znaczy, widzę to, to takie niesamowite" – powiedział, po czym pochwalił "geniuszy", którzy reagują na dzwonek, aby zatrzymać pociski.

- Wiesz, że to nie są mięśniacy – powiedział Trump, wskazując na swoje ramię. — To są mięśniacy — powiedział, wskazując na swój mózg.
Trump następnie przeszedł w tryb efektów dźwiękowych, gdy opisywał akcję: - A oni spokojnie podchodzą do nas i ding, ding, ding, ding, bum, hush, bum - demonstrował Trump. - Mają  tylko 17 sekund, aby to wszystko rozgryźć. Boop. OK. Wystrzelenie pocisku, bum.Wystrzelenie rakiety, pssshng, poom! To jest najlepsze ― a my tego nie mamy tutaj! - mówił.

Trump powiedział, że chce mieć własną "żelazną kopułę" dla Stanów Zjednoczonych. Izrael jest znacznie mniejszy niż USA, a zbudowanie takiego systemu dla całego kraju byłoby największą inwestycją w wydatki wojskowe w historii. Nawet telewizja Fox wyśmiała ten pomysł.


Prawie jak w "Akademii Policyjnej"

Mimo, że się starał, to daleko mu do gwiazdy "Akademii Policyjnej" i "Człowieka 10 000 efektów dźwiękowych", Michaela Winslowa.

Przypominamy kultowe sceny.


W stanie New Hampshire wyborcy Partii Demokratycznej i Partii Republikańskiej rozpoczęli głosowanie w prawyborach kandydatów swych ugrupowań w listopadowych wyborach prezydenckich w USA. Choć to dopiero drugie prawybory, mogą one przypieczętować wybór Donalda Trumpa na kandydata Republikanów.

ja

Na zdjęciu Donald Trump na wiecu w New Hampshire, fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka