Dworzec PKP Katowice. Fot. commons.wikimedia.org
Dworzec PKP Katowice. Fot. commons.wikimedia.org

Zadzwonił i poinformował o bombie na dworcu PKP. Służby postawione w stan gotowości

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Operator numeru alarmowego dostał niepokojący telefon. Zadzwonił mężczyzna, który poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego na dworcu PKP w Katowicach. Służby natychmiast przystąpiły do akcji i zarządzono ewakuację.

Bomba na dworcu PKP w Katowicach 

W czwartek po godzinie 8:00 operator numeru 112 otrzymał telefon z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego na dworcu kolejowym w Katowicach. Służby przystąpiły do działań, a wszyscy z zagrożonego terenu zostali ewakuowani. 

– Obiekt jest zamknięty. Na miejscu pracują policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z psami wyszkolonymi na wyszukiwanie ładunków wybuchowych. Inne służby też są na miejscu. Robimy wszystko, żeby jak najszybciej tę sytuację sprawdzić – poinformowała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach kom. Agnieszka Żyłka, cytowana przez eska.pl.

Kom. Żyłka dodała, że takie sytuacje zdarzają się kilka razy w miesiącu.


Paraliż na stacji PKP w Katowicach 

W związku z podejrzeniem podłożenia ładunku wybuchowego, wstrzymano także ruch pociągów. Inne połączenia także omijają tę stację. Już teraz kilkanaście połączeń InterCity, w tym do Przemyśla, Wrocławia czy Bielska-Białej ma nawet godzinne opóźnienia. 

Koleje Śląskie swoich pasażerów wysadzają z pociągów na wcześniejszych stacjach: Katowice Zawodzie, Katowice Ligota, Chorzów Batory. Z kolei część pociągów została odwołana. 

"W dniu 22.02.2024 roku w związku z utrudnieniami w ruchu pociągów na stacji Katowice od godziny 09:45 do 13:00 uzgodniono wzajemne honorowanie biletów 'PKP Intercity' S.A. Kolei Śląskich” – czytamy w komunikacie PKP Intercity. 

Kodeks karny za wywołanie fałszywego alarmu przewiduje karę więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

MP

Dworzec PKP Katowice. Fot. commons.wikimedia.org

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo