Fot. Policja
Fot. Policja

Gwałt w centrum Warszawy. Jest zarzut dla podejrzanego

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
W niedzielę na klatce schodowej w budynku przy ulicy Żurawiej w Warszawie znaleziono nieprzytomną nagą kobietę. 20-latka została zgwałcona i przewieziono ją w staniem ciężkim do szpitala. Tego samego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego w sprawie. We wtorek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa w związku ze zgwałceniem i rozbojem.

Gwałt na młodej kobiecie 

W niedzielę na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Żurawiej odnaleziono nagą nieprzytomną kobietę. Z relacji świadków wynika, że kobieta miała ślady duszenia, została również zgwałcona. Na miejscu pojawiło się wielu policjantów z psami tropiącymi. Oprócz ulicy Żurawiej zamknięto także Poznańską, Hożą, Marszałkowską, Kruczą i Wspólną. Funkcjonariusze mieli poszukiwać domniemanego sprawcy. 


Jak ustalił "Fakt", kobietę znalazł ochroniarz. Gazeta, która rozmawiała z osobą, która widziała nagrania z monitoringu ujawniła, że mężczyzna tuż przed atakiem założył na głowę kominiarkę i wyciągnął nóż. Następnie złapał kobietę od tyłu i zaciągnął przed bramę wjazdową, gdzie zaczął ją dusić i zdzierać z niej ubranie. "W trakcie brutalnego gwałtu obok przechodzili ludzie, jednak nikt nie zareagował " – relacjonował "Fakt".

Mężczyzna usłyszał zarzut

Mężczyzna podejrzany o atak został zatrzymany przed domem przy ul. Rakowieckiej na Mokotowie jeszcze tego samego dnia. Jak relacjonuje RMF FM, napastnik podczas zatrzymania był zszokowany i miał powiedzieć, że planował napaść rabunkową, a samego zdarzenia nie pamięta. "Na miejscu o sprawie dowiedziała się jego partnerka, a w mieszkaniu znaleziono książkę o przestępstwach seksualnych" – dodaje rozgłośnia. 

Prokuratura nie ujawnia całej treści zeznań 25-latka. Mężczyzna ma przejść badania psychiatryczne. Śledczy chcą, by trafił do aresztu. RMF FM podaje, że domniemany sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa w związku ze zgwałceniem i rozbojem. 

MP

Fot. Policja 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo