PAP
PAP

Zawalił się słynny most w USA. Wiele osób poszkodowanych

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 37
Co najmniej siedem osób runęło do wody, kiedy we wtorek nad ranem zawalił się most Key Bridge w amerykańskim Baltimore - poinformowała stacja CBS. Trwa akcja ratunkowa. Według straży pożarnej, na moście w chwili zdarzenia znajdowało się wiele pojazdów. W sieci pojawiły się wstrząsające materiały ze zdarzenia.

Runął most w Baltimore. W konstrukcję uderzył statek

Katastrofę spowodowało uderzenie dużego statku handlowego w jedno z przęseł mostu. W środku statku wybuchł pożar, jednostka - według straży przybrzeżnej kontenerowiec pod singapurską banderą - zatonęła.

Lokalna rozgłośnia WTOP news poinformowała, że po kolizji "wiele pojazdów", znajdujących się na moście, wpadło do wody. Jak wynika z filmu opublikowanego na platformie X, statek zapalił się po czym zatonął. Trwa akcja ratunkowa.


W czasie kolizji na moście znajdowało się wiele pojazdów - powiedział agencji AP rzecznik straży pożarnej w Baltimore. "Jest za wcześnie, aby określić, ile osób ucierpiało" - dodał. - Cały most zawalił się do rzeki Patapsco - stwierdził Kevin Cartwright, dyrektor ds. komunikacji w Baltimore Fire Department, cytowany przez "The Baltimore Sun".

Katastrofa została zakwalifikowana jako "wypadek masowy".


Most był symbolem miasta i ważnym węzłem drogowym

Zniszczony most był jednym z symboli amerykańskiego miasta Baltimore, a także jedną z najważniejszych konstrukcji w tej części Stanów Zjednoczonych. Był to najdłuższy tego typu obiekt w obszarze metropolitalnym Baltimore, przez który wiodła ważna autostrada międzystanowa nr 695.

Key Bridge był także popularnym kierunkiem turystycznym i wędkarskim. W okolicy odbywały się m.in. wycieczki statkami organizowane, aby podziwiać tę konstrukcję.

MB

Fot. Most w Baltimore. Źródło: PAP/EPA


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka