fot. PAP/Szymon Pulcyn
fot. PAP/Szymon Pulcyn

Morderstwa na Woli w Warszawie. Sprawca usłyszał zarzuty, ujawniono jego motywy

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Andrij S. z Ukrainy usłyszał zarzut trzech morderstw. Sprawa dotyczy makabrycznego odkrycia na Woli w Warszawie. Do aresztu trafiło sześć osób, pięcioro za niezawiadomienie o przestępstwie.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

– Andrij S. 34-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut trzech zabójstw (art. 148 par 1 k.k.) – przekazał portalowi prok. Szymon Banna. Kolejne pięć zatrzymanych osób usłyszało zarzuty niezawiadomienia o przestępstwie z art. 240 k.k. Wobec wszystkich skierowano wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. Zatrzymani to zarówno Ukraińcy, jak i Polacy. Są w wieku 30-50 lat i wszyscy są bezdomni.

W sprawie wychodzą nowe fakty. Jednym z prawdopodobnych motywów morderstw była kłótnia o kobietę. – Jedna z wersji zakłada, że poszło o kobietę. O takim motywie miały mówić zatrzymane osoby. My jednak musimy wyjaśnić dokładnie jakie były okoliczności śmierci każdej ze znalezionych ofiar – powiedział jeden ze śledczych.


Makabryczne odkrycie

Służby pojawiły się w opuszczonej kamienicy przy ul. Grzybowskiej w niedzielę wieczorem. Na miejscu odnaleziono ciała dwóch mężczyzn, którzy mieli rozległe rany tłuczone. Ciała były w zaawansowanym stanie rozkładu i przykryte śmieciami. To odkrycie sprawiło, że funkcjonariusze zaczęli bardziej szczegółowo przeszukiwać kamienicę. Wówczas natrafiono na dwa kolejne ciała, jedno z nich miało na szyi sznur. 

"Według nieoficjalnych informacji na ciałach dwóch ofiar znaleziono obrażenia, świadczące, że mogły zostać pobite na śmierć. Policjanci znaleźli w pobliżu przedmioty, które mogły być użyte do zabójstwa. Kolejna ofiara miała mieć rany kłute" – czytamy na Onecie. 

Zawiadomiła Ukrainka

Na policję sprawę zgłosiła 46-letnia obywatelka Ukrainy. – Przyszła do komisariatu kolejowego na dworcu Warszawa Centralna. I powiedziała, że w pustostanie przy ul. Grzybowskiej zostało zabitych dwóch mężczyzn. Policjanci wraz z kobietą udali się na miejsce, gdzie w jednym z lokali odkryli dwa ciała. Na miejscu zatrzymano 34-letniego Andriia S. i 34-letnią Viktorię V. Oboje ukraińskiej narodowości. 

MD

Zdjęcie: Miejsce odnalezienia trzech ciał w pustostanie przy ulicy Grzybowskiej na warszawskiej Woli, fot. PAP/Szymon Pulcyn

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo