Były wiceprezydent Gdańska skazany za seksualne molestowanie. Fot. PAP/zdjęcie ilustracyjne
Były wiceprezydent Gdańska skazany za seksualne molestowanie. Fot. PAP/zdjęcie ilustracyjne

Były wiceprezydent Gdańska skazany. Za molestowanie seksualne nieletniego

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 50
Gdańsk huczy po tej aferze. Piotr K., były wiceprezydent tego miasta, został w poniedziałek skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za seksualne wykorzystanie małoletniego. Proces byłego wiceprezydenta Gdańska przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Północ odbywał w trybie niejawnym.

Były wiceprezydent Gdańska skazany za seksualne molestowanie

Jawny był tylko wyrok w sprawie byłego wiceprezydenta Gdańska Piotra K.

Odczytanie uzasadnienia odbyło się za zamkniętymi drzwiami.


Sąd uznał winę oskarżonego

Sędzia Janusz Sternalski uznał, że sąd uznał winę oskarżonego. Skazał byłego wiceprezydenta Gdańska na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Sąd orzekł też środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu oraz działalności związanej z edukacją, wychowaniem, opieką i leczeniem małoletnich na okres pięciu lat.

Piotr K. nie może też zbliżać się na odległość nie mniejszą niż 100 metrów i kontaktować się z pokrzywdzonym przez pięć lat.

Były wiceprezydent Gdańska ma też pokrzywdzonemu zapłacić 5 tys. złotych tytułem zadośćuczynienia.


O co został oskarżony b. wiceprezydent Gdańska

Piotr K. został oskarżony o to, że poprzez nadużycie zaufania doprowadził małoletniego (...) do podania się innej czynności seksualnej polegającej na tym, że nakazał pokrzywdzonemu usiąść na kolanach, gładził jego udo, pocałował pokrzywdzonego w rękę oraz klepał go po plecach, tj. o czyn z art. 199 par. 3 kodeksu karnego.

Przypomnijmy, że Piotr K. w chwili popełnienia czynu nie pełnił już funkcji w Urzędzie Miasta w Gdańsku.

Prokuratura oskarżyła go o seksualne wykorzystanie małoletniego - z art. 199 par. 3 kodeksu karnego – dotyczącego przestępstwa doprowadzenia małoletniego do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, nadużywając zaufania lub udzielając mu korzyści majątkowej lub osobistej, albo jej obietnicy. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie zostało zainicjowane zawiadomieniem skierowanym przez zastępcę prezydenta miasta Gdańska. Wyrok jest nie jest prawomocny.

KW

Źródło zdjęcia: Były wiceprezydent Gdańska skazany za seksualne molestowanie. Fot. PAP/zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj50 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo