Ten sondaż musi dać do myślenia Hołowni. Dobry wynik wahającej się gwiazdy mediów

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 72
Pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrałby Rafał Trzaskowski, który uzyskał nieco lepszy wynik w badaniu United Surveys dla wp.pl od Mateusza Morawieckiego. O bardzo poważnym spadku może mówić Szymon Hołownia, który jeszcze niedawno w sondażach miał ok. 20 proc. poparcia. Teraz nie ma mowy o tym, by marszałek Sejmu znalazł się w drugiej turze.

Trzaskowski ponownie liderem

Gdyby głosowanie na głowę państwa odbyło się w najbliższą niedzielę, Rafał Trzaskowski uzyskałby 29,2 proc. poparcia. Drugi w stawce jest Mateusz Morawiecki - na polityka PiS wskazało 25,6 proc. respondentów. Dalej jest ciekawie. Na podium uplasował się Szymon Hołownia, ale z wynikiem 10,2 proc. Po piętach depcze mu potencjalna kandydatka w wyborach - Dorota Gawryluk. Na dziennikarkę Polsatu chciałoby postawić 8,2 proc. ankietowanych.  


Ktoś trzeci w sondażu

Jak zauważa redakcja wp.pl, start w batalii o prezydenturę kogoś spoza polityki mocno pokrzyżuje szyki kandydatowi obozu władzy - na razie jest to Hołownia. Ponad 15 pkt proc. straty do Morawieckiego nie dawałoby przepustki liderowi Trzeciej Drogi do wyborczej dogrywki. Nie ma też mowy o tym, aby którykolwiek kandydat mógł wygrać bez konieczności rywalizacji w drugiej turze. 

"Dla Morawieckiego i Hołowni, jak wynika z badania, problemem byłby start kogoś spoza świata polityki. Tuż za podium uplasowała się bowiem dziennikarka telewizji Polsat Dorota Gawryluk. Oficjalnie nie potwierdza ona chęci startu w wyborach, ale - jak ustaliła Wirtualna Polska - kolejne poszlaki sugerują, że nie jest to wykluczone" - pisze wp.pl. 

Sondaż Wirtualnej Polski wykonany został przez United Surveys w dniach 24-26 maja. Badanie zrealizowane metodą CAWI/CATI na grupie 1000 osób.  


Fot. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia/dziennikarka Polsatu Dorota Gawryluk

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj72 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka