Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
70 obserwujących 3829 notek 8625491 odsłon
Salon24 news, 22 lutego 2017 r.

Kaczyński w Sejmie: Jesteśmy ludzkimi panami. Twitter komentuje

5856 294 1 A A A
Jarosław Kaczyński. fot.PAP/Radek Pietruszka
Jarosław Kaczyński. fot.PAP/Radek Pietruszka

Jarosław Kaczyński powiedział, że chociaż były przesłanki, żeby użyć siły wobec Platformy blokującej Sejm, władza nie zrobiła tego. Na uwagę za sali, że politycy PiS są "ludzkimi panami", Kaczyński powiedział: Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych.

Po tej wypowiedzi przez Twittera przetoczyło się sporo komentarzy.

Kaczyński: Platforma blokując Sejm postąpiła jak Samoobrona

Zdaniem prezesa PiS, posłowie PO blokując w grudniu Sejm, zachowali się jak Samoobrona. - Wyście blokowali Sejm, postępowaliście jak Samoobrona. Kiedy to robiła Samoobrona, to nie mieliście żadnych wątpliwości, że trzeba użyć siły, myśmy siły nie użyli, chociaż były wszelkie przesłanki prawne do tego, żeby jej użyć - powiedział Kaczyński podczas debaty w Sejmie nad wnioskiem o odwołaniem Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu. Zadeklarował też, że PiS nie użyje siły.

Na uwagę za sali, że politycy PiS są "ludzkimi panami", Kaczyński powiedział: "Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych".

Kaczyński apelował do polityków PO, aby wyzwolili się z "fałszywej świadomości, która zakłóca odbieranie najbardziej elementarnych faktów". Przekonywał, że 16 grudnia politycy PO złamali regulamin Sejmu, konstytucję i Kodeks karny. Zdaniem prezesa PiS, zarzuty Platformy wobec marszałka Kuchcińskiego "warto by zbadać z punktu widzenia, co najmniej psychologii".

Wystąpienie Kaczyńskiego (TVN24/x-news)

"Rządy rasy panów nie skończyły się dobrze"

Na Twitterze pojawiły się komentarze do wypowiedzi Kaczyńskiego. Dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz znalazł nowe rozwinięcie skrótu PiS: I tak jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami w przeciwieństwie do niektórych- Jarosław Kaczyński.
PiS- "Pokora" i "Skromność".

Były Minister Obrony Tomasz Siemoniak napisał o pogardzie i arogancji: J.Kaczyński w Sejmie: "My jesteśmy panami!" Dawka pogardy i arogancji nawet jak na PiS nieprawdoodobna.

Inni użytkownicy Twittera przywoływali w kontekście wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego "rasę panów", czyli  ideologię stosowana przez nazistowskie Niemcy jako utwierdzenie, że Niemcy jako jedyny naród są przedstawicielem idealnej i czystej białej rasy.

źródło: PAP, Twitter

KJ


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Poprawione.
  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.

Tematy w dziale Polityka