Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
68 obserwujących 3552 notki 7978191 odsłon
Salon24 news, 21 kwietnia 2017 r.

Kolejny zamach ISIS w Paryżu. Zginął policjant, sprawca był znany służbom

987 23 0 A A A
Kolejny zamach terrorystyczny w Paryżu. Fot. PAP/EPA
Kolejny zamach terrorystyczny w Paryżu. Fot. PAP/EPA

Jeden funkcjonariusz policji nie żyje, a dwóch jest ciężko rannych - to efekt zamachu bojownika Państwa Islamskiego w pobliżu Pól Elizejskich. Sprawca nie żyje - według francuskiej prokuratury, terrorystą był 39-letni Francuz.

Świadkowie ataku terrorystycznego twierdzą, że w czwartkowy wieczór podjechał samochodem pod radiowóz, wyszedł z auta i zaczął strzelać z broni maszynowej w stronę policjantów. Jeden z nich zginął, dwóch trafiło do szpitala. Do tragedii doszło w bardzo popularnej części Paryża, nieopodal stacji metra Franklin D. Roosevelt i centrów handlowych. Francuskie służby szukają wspólników zamachowca.

Do organizacji ataku na funkcjonariuszy policji przyznało się ISIS za pośrednictwem agencji Amak. Islamiści oświadczyli, że za zamachem stoi Abu Yusuf al-Beljiki, obywatel Belgii. Najnowsze ustalenia francuskiej policji wskazują jednak na obywatela Francji, Karima C. Według informacji światowych agencji, zamachowiec urodził się imigranckim getcie pod Paryżem. Interesował się nim francuski wywiad, bowiem widniał na liście osób, powiązanych z ISIS. Już w 2001 roku strzelał z broni do policjantów podczas kradzieży samochodu. Dostał wyrok 20 lat więzienia, ale przyszły terrorysta wyszedł z więzienia przedterminowo. W czwartkową noc zginął po postrzale funkcjonariuszy, biegnąc w stronę bocznej uliczki. Karima C. zabił francuski policjant.

Prezydent Francois Hollande nie pozostawił wątpliwości: strzelanina w Paryżu była zamachem terrorystycznym. Francuskie władze poważnie obawiają się kolejnych zamachów terrorystycznych, związanych z niedzielnymi wyborami prezydenckimi. - Rząd i siły bezpieczeństwa są w pełni zmobilizowane i że nic nie powstrzyma wyborów - przyznał premier Bernard Cazeneuve.

W okolicach Pól Elizejskich miało dojść do drugiej strzelaniny, godzinę po zastrzeleniu policjanta. MSW i francuska prokuratura nie podały jednak żadnych informacji na temat drugiego zamachu.

Źródło: PAP

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.
  • @JESTNADZIEJA Wdarła się pomyłka, za którą przepraszamy. Poprawiliśmy

Tematy w dziale Polityka