149 obserwujących
7744 notki
20395k odsłon
2375 odsłon

Łapówki na ponad milion zł. CBA zatrzymało cztery osoby, w tym syna senatora PiS

CBA. fot. youtube
CBA. fot. youtube
Wykop Skomentuj94

CBA zatrzymało cztery osoby w Małopolsce: prezesa dużego inwestora na rynku nieruchomości, prezesa spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, wiceprezesa zarządu małopolskiej fundacji i biznesmena z branży budowlanej.

CBA zatrzymało piątą osobę - członka władz spółki Małopolskie Dworce Autobusowe (MDA).

Prokuratura Krajowa potwierdziła, że wśród zatrzymanych jest Grzegorz K. - syn obecnego senatora PiS - wiceprezes fundacji. Prezes firmy deweloperskiej to Przemysław K.


Sprawa dotyczy korzyści majątkowych łącznie na 1,17 mln zł - poinformowało CBA. Nadal trwają, przeszukiwania mieszkań i biur podejrzanych. Według nieoficjalnych informacji PAP CBA weszło też do domu ojca zatrzymanego wiceprezesa fundacji - senatora PiS.

Śledztwo CBA prowadzone jest w sprawie powoływania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych - podało CBA.

Działania CBA nadzoruje Prokuratura Regionalna w Katowicach.

CBA przeszukuje ponad 30 miejsc w całym kraju, m.in. biura małopolskiego senatora PiS i siedziby firm z branży nieruchomości w związku z porannymi zatrzymaniami pięciu osób w Małopolsce. Przeszukiwania trwają m.in. w warszawskich siedzibach PKP, firm Griffin Real Estate, firmy deweloperskiej Echo Investment, w małopolskich biurach senatorskich ojca zatrzymanego wiceprezesa małopolskiej fundacji Grzegorza K. i w spółce Małopolskie Dworce Autobusowe (MDA) oraz mieszkaniach zatrzymanych.

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Wykop Skomentuj94
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo