148 obserwujących
7418 notek
19403k odsłony
1685 odsłon

MSZ Rosji o modernizacji polskiej armii: Zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa

Maria Zakharova i Włdimir Putin. fot. Wikimedia/kremlin.ru
Maria Zakharova i Włdimir Putin. fot. Wikimedia/kremlin.ru
Wykop Skomentuj106

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa powiedziała, że Moskwa jest zaniepokojona "militaryzacją" Polski, której potwierdzeniem - jak oceniła - jest niedawne podpisanie przez Polskę umowy na dostawę systemu Patriot.

Przedstawicielka MSZ Rosji zwróciła uwagę, że Polska podnosi wydatki na obronność i podejmuje "poważne wysiłki" w celu modernizacji technicznej jej sił zbrojnych. Polska również "reformuje system dowodzenia wojskami i zwiększa ich liczebność" - zauważyła.

Jak dodała, władze Polski również zabiegają o zwiększenie sił i sprzętu sojuszników z NATO na terytorium kraju. "Trwa realizacja planów amerykańskich dotyczących stworzenia na północy Polski bazy obrony przeciwrakietowej" - wskazała.

"Oceniamy podejmowane kroki jako element destabilizacji sytuacji wojskowo-politycznej w Europie i zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Federacji Rosyjskiej" - oświadczyła rzeczniczka MSZ Rosji.

Zapewniła następnie, że "środki obronne Rosji są wystarczające do zapewnienia nietykalności jej granic zachodnich" i obrony jej terytorium.

Polska podpisała umowę na dostawę amerykańskich rakietowych kompleksów obrony powietrznej Patriot. Podpisanie umowy oznacza, że Polska dołączy do grona 15 państw będących ich użytkownikami, wśród których jest pięć europejskich krajów NATO.

Zobacz: Umowa na zakup Patriotów podpisana. To największy w historii Polski kontrakt zbrojeniowy

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Wykop Skomentuj106
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka