Polka zamordowana w Berlinie na oczach swoich dzieci. Napastnikiem Ahmed T.

Niemiecka policja.
Niemiecka policja.

32-latka została zasztyletowana przez swojego arabskiego męża w dzielnicy Wedding. Polka osierociła czwórkę dzieci, które były świadkami tragedii 19 kwietnia w stolicy Niemiec.

Berlińska policja została poinformowana o awanturze w mieszkaniu wieczorem w czwartek. Po przybyciu na miejsce ok. godziny 21 funkcjonariusze stwierdzili zgon Polki. Ahmed T. pochodził z Pakistanu. To on zabił Patrycję F. i uciekł z mieszkania w centrum Berlina. Jak informuje TVP INFO, Niemiec pakistańskiego pochodzenia wrócił na miejsce zbrodni i został ujęty przez policję.

Cztery godziny przed zabójstwem, służby były w mieszkaniu małżeństwa, zaalarmowani przez sąsiadów. Ahmed T. wygrażał, że zabije Polkę. Według mediów, powodem kłótni była zazdrość ze strony mężczyzny. 32-latka zamierzała rozwieść się ze swoim mężem. Korespondent mediów publicznych w Niemczech, Cezary Gmyz, ustalił, że Polka zmieniła wyznanie na islam dla Ahmeda T. Para była związana ze sobą przez 15 lat. Zmarła kobieta pochodziła z Nysy.

Opiekę nad dziećmi po tragedii przejął niemiecki Jugedamt. Ahmed T. był doskonale znany policji, która w przeszłości kilka razy interweniowała po awanturach z jego udziałem. W dzielnicy Wedding mieszka bardzo duża grupa Polaków. Nie brakuje tam również muzułmanów. Niedaleko mieszkania, w którym rozegrał się rodzinny dramat, jest usytuowany meczet jednej z islamskich organizacji.

Źródło: TVP INFO

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Lubię to! Skomentuj108 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo